Як малювати пастеллю. основи простого малюнка сухий пастеллю.

Пастель використовують як у живописі, так і в графіці. Щоб зуміти розкрити гідності матеріалу в своєму малюнку, освойте основні прийоми роботи з крейдою, а також навчитеся правильно вибирати папір і фіксатив.
Вам знадобиться
  • - пастель;
  • - папір;
  • - фіксатив.
Інструкція
1
Перш ніж узяти в руки крейду пастелі, підберіть папір для малюнка. Від її якості безпосередньо залежить зовнішній вигляд картинки і її довговічність. Пастель найкраще тримається на спеціальній наждачним папері для малювання, на оксамитової папері і на фактурному папері для пастелі. Колір паперу зазвичай вибирається відповідно з колірною гамою малюнка. На білому фоні пастель виглядає досить тьмяно, тому краще підбирати більш насичені відтінки основи.
2
Досвідчені художники можуть починати малюнок без попереднього ескізу. Якщо ви ще не дуже впевнено звертаєтеся з м'якими матеріалами, краще зробити начерк. Простий олівець для цієї мети не підійде - пастель погано на нього лягає. Краще візьміть вугілля або пастельний крейда. Вугілля потрібно буде змахнути з паперу, щоб залишився тільки легкий слід. Інакше чорний порошок змішається з наступними шарами.
3
І масляної, і сухий пастеллю працюють від загального до конкретного. Спочатку потрібно заповнити кольором фон і великі об'єкти. Щоб зробити рівномірну «заливку», проводите дрібному плазом. Суху пастель можна розтушувати пальцями. Масляна розтирається складніше, для цього можна використовувати розтушовування або мокру кисть.
4
Якщо вам потрібно виправити невірний штрих, видаляйте його до того, як почнете розтушовувати пастель. Суху можна змахнути ганчірочкою, сухий пензликом або «промокнути» Клячка. Масляну пастель можна спробувати видалити пензликом з щетини або акуратно зішкребти невірну лінію лезом.
5
Більш важливі елементи малюнка зробіть більш чіткими, що не розмивайте їх межі. Виразні лінії і точки можна намалювати гострим куточком мілка або пастельними олівцями. Можна процарапивать контури деяких елементів голкою, щоб виступав колір паперу-основи.
6
Готовий малюнок пастеллю необхідно закріпити. Для цього на нього розпорошують 2-3 шари фіксатівом. Замість спеціальних складів можна використовувати лак для волосся. Правда, після такої процедури малюнок може потемніти. Щоб знати, який результат вийде, перед початком роботи нанесіть смужки пастелі всіх відтінків на папір і покрийте лаком. Поруч поставте плями тих же відтінків, але не закріплюйте. Після висихання фіксатівом порівняйте відтінки і враховуйте результати цього експерименту при малюванні.
7
Малюнок масляної пастеллю іноді залишають незакріпленим. Але тоді його вставляють у рамку під скло (скло не повинно стосуватися папери). Пастельні малюнки в альбомах потрібно захистити листами кальки.