Як намалювати олівцем маму. Як навчитися малювати портрети олівцем.

Портрет мами може стати відмінним подарунком. Навіть не дуже вдалий начерк напевно буде з любов'ю вставлений в рамку і поміщений на чільне місце. Спробуйте виконати малюнок олівцем - це під силу навіть не дуже досвідченому портретисту. Не шкодуйте часу, тоді мама точно оцінить ваші зусилля.
Вам знадобиться
  • - планшет;
  • - папір для малювання або креслення;
  • - стірательная гумка;
  • - паперова серветка;
  • - олівці;
  • - канцелярський ніж;
  • - ватяний тампон або диск;
  • - кисть для малювання.
Інструкція
1
Якщо ви хочете домогтися портретної схожості, знайдіть декілька хороших фотографій мами. Виберіть ту, яка вам більше подобається, і саме її візьміть за основу свого портрета. Вивчіть зображене обличчя. Оцініть розмір очей, висоту чола, знайдіть індивідуальні особливості - наприклад, ямочки на щоках або незвичайний вигин брів.
2
Прикріпіть аркуш паперу до планшета - так буде зручніше малювати і розтушовувати контури, повертаючи портрет. В центрі зобразите прямокутник. Розмітьте його прямими лініями. Перша горизонталь повинна проходити на рівні брів, друга - там, де закінчується ніс. Вертикальна лінія ділить прямокутник навпіл. Вийшла найпростіша сітка, по якій ви будете будувати особа.
3
Намітьте вилиці і очниці - інакше зображення буде виглядати занадто гладким і плоским. Позначте лінію носа. Тонкими штрихами намітьте контури особи, відзначаючи його особливості: загострений або квадратний підборіддя, округлість або худорлявість щік.
4
Прорисуйте очі і губи, тонкими штрихами намітьте брови. Порівняйте малюнок з оригіналом. На цьому етапі подібність буде малопомітним, проте пропорції особи повинні бути зображені вірно.
5
Візьміть м'який олівець і почніть промальовування і накладення тіней. Саме вони додадуть особі обсяг і жвавість. Постійно звіряйтеся з фотографією. Затемните очниці, область біля скронь, ямочку у підборіддя. Гостро заточеним олівцем прорисуйте контури губ і очей. Затемните райдужки, залишивши світлові відблиски.
6
Щоб надати шкірі рівний тон, пройдіться по малюнку паперовою серветкою або ватяним тампоном. Після цього додайте ще тіней. Візьміть гумку і покладіть світлові відблиски на виступаючі частини обличчя - вилиці, лоб, підборіддя.
7
Особливу увагу приділіть зачісці. Намітьте лінію проділу і від неї починайте накладати рівні паралельні штрихи, що імітують окремі волоски. Ведіть їх у напрямку зростання. Якщо волосся в'ється, висвітліть відблиски на вигинах локонів. Не поспішайте: знову і знову повертайтеся до малюнка, додавайте тіні, домагаючись ефекту живих блискучих волосся. Зверніть увагу, що зачіска складається з окремих пасом - вона не повинна лежати суцільною масою.
8
Закінчивши промальовування, візьміть широку кисть і пройдіться нею по малюнку. Ви згладите штрихи і зробите переходи тіні більш м'якими. Візьміть гумку, заточите куточок канцелярським ножем і ще раз пройдіться по пасмам, висветляя окремі ділянки. Ведіть гумку зверху вниз, повторюючи вигини локонів.