Як підключити телевізор до комп'ютера.

Домашній комп'ютер найчастіше використовується для перегляду відеофільмів або кліпів. Природно виникає бажання використовувати для перегляду картинки не монітор, а домашній телевізор. Адже він завжди має більшу діагональ, та й розташований зручніше для комфортного перегляду кіно. Д а й динамічні комп'ютерні ігри виглядають на великому екрані набагато краще.

Залишається лише підключити телевізор до комп'ютера. Як правило, складнощів з цим не виникає, адже більшість відеокарт оснащені роз'ємами s-video (нагадує зовні роз'єм ps/2 для підключення миші або клавіатури), а сучасні телевізори - scart-гніздами (прямокутний блок з двома рядами по 10 контактів в кожному) . Використання поєднання цих роз'ємів - варіант не кращий за якістю картинки, але цілком прийнятний, а головне - найбільш простий і безпечний для непрофесіонала.

  1. Підготуйте шнур «s-video - s-video», тобто що має роз'єм типу s-video на обох кінцях. Такий шнур нескладно придбати. Довжину вибирайте відповідно до відстані від комп'ютера до телевізора і з невеликим запасом. Краще брати екранований шнур - він позбавить картинку від зайвих перешкод, що погіршують її якість.
  2. Знадобиться також перехідник «SCART - s-video», придбати який також нескладно. Існують шнури, де на одному кінці роз'єм s-video, а на іншому - «тюльпан». В цьому випадку перехідник не знадобиться.
  3. Для передачі на телевізор звуку скористайтеся шнуром, у якого з одного боку звичайний стерео- «джек», а з іншого два «тюльпана».
  4. Залишилося власне підключити TV до комп'ютера. Перехідник вставте в роз'єм телевізора. Якщо на ньому є перемикач - встановіть його в положення «input». Шнуром з'єднуємо вихід відеокарти та роз'єми перехідника. При необхідності з'єднуємо другим шнуром вихід аудіокарти і відповідні тюльпани
  5. Увімкніть телевізор. У «Свойствах екрану» повинен з'явитися другий монітор. Він буде позначений цифрою 2, а основний монітор - цифрою 1. Можливо, комп'ютер доведеться перезавантажити щоб операційна система помітила нове обладнання. Встановіть прапорець "Розширити робочий стіл на цей монітор».
  6. Переведіть телевізор на канал «video» (AV), і ви побачите шпалери робочого столу. Якщо таких каналів кілька, то доведеться відшукати потрібний серед них. Тепер можна відкрити відеоплеєр, мишею перетягнути його на екран телевізора, і вже тут розкрити в повноекранний режим.