Як виховати увагу у дитини.

Концентрувати увагу - це означає вміти зосередитися на одному занятті, не відволікаючись на інші. До уваги та спостережливості дитини необхідно вчити - так само, як і навичкам самообслуговування, читання, рахунку. І починати навчання краще з раннього віку малюка.
Інструкція
1
Дитина півтора-двох років здатний концентрувати увагу на одному предметі не більше 5-10 хвилин, трирічні діти - 12-20 хвилин. Уміння зусиллям волі відволікатися від цікавого на користь необхідного називається довільним увагою. Майте на увазі, що повністю воно формується у дитини лише до 6-7 років. А до цього віку діти можуть засвоювати тільки те, що їх вражає, дивує найсильніше. Тому кращим заняттям для навчання малюка увазі і концентрації буде весела гра, інтрига.
2
Почніть тренувати зосередженість і увагу у дитини з повсякденних справ: навчіть малюка розкладати поглаженное білизна, намагаючись не переплутати свої носочки і носові хустки, прибирати в різні осередки столові прилади. Під вашим наглядом запропонуйте дитині відсортувати в дві ємності різні сорти квасолі: білу і червону. Поставте в дитячій кімнаті кілька коробок для різних видів іграшок. Нехай малюк складає окремо кубики, машинки і солдатиків. Навчають концентрації і заняття аплікацією, збирання пазлів, конструювання.
3
Під час прогулянки намагайтеся звертати увагу малюка на кількість птахів біля лавки або машин у дворі. Через пару годин, прийшовши додому, запитайте, скільки їх було. Такі вправи допомагають тренувати зорову увагу. Пограйте з предметами або картинками: покажіть дитині кілька, потім попросіть його відвернутися, в цей час приберіть одну картинку. Малюк повинен згадати і назвати прибраний вами предмет. Розкладіть на столі кілька зображень тварин, покладіть поруч картинку з фруктами. Нехай дитина назве зайвий предмет і пояснить свій вибір.
4
Вчіть з дитиною напам'ять невеликі вірші, через деякий час просите повторити їх. Тренувати слухове увагу допоможе і така гра. Малюк повинен відвернутися або заплющити очі, а ви в цей час пошуршіте зім'ятою папером, погреміте каструлями, постукайте пластиковим стаканчиком, перелийте воду з однієї ємності в іншу. Завдання дитини - вгадати, як ви «зробили» звук. Потім можете помінятися з малюком місцями.
Коли дитина починає вчитися в школі, йому доводиться звикати до нових незнайомим раніше вимогам. Наприклад, необхідно, щоб малюк уважно, не відволікаючись, слухав педагога. Деяким дітлахам через особливості дитячої психіки і фізіології це дається важко, вони не можуть зосередитися, починають нудьгувати, відволікаються на сторонні заняття.
Інструкція
1
В першу чергу подбайте, щоб у класному приміщенні були досить комфортні умови, що сприяють заняттям. Тобто клас повинен бути світлим, просторим, чистим. Крім того, необхідно простежити, щоб в ньому не було нічого зайвого, не потрібного безпосередньо для занять. Просто щоб діти не відволікалися, роздивляючись ці предмети.
2
Педагогу необхідно пам'ятати, що маленька дитина, навіть самий старанний і допитливий, швидко стомлюється від монотонної, одноманітної роботи. А стомлення неминуче спричиняє зниження уваги. Тому необхідно чергувати заняття, наприклад, через якийсь час рахунок повинен змінюватися читанням, а читання - відгадуванням загадок або малюванням. Зрозуміло, ці зміни не повинні відбуватися занадто часто, тут необхідно дотримати золоту середину.
3
Важливо відразу ж з самого першого заняття налаштувати хлопців на те, що тепер від них буде потрібно зібраність, чіткість. А оскільки діти беруть приклад з дорослих, зразком зібраності і чіткості повинен бути сам педагог. Ось характерний і, на жаль, дуже поширений приклад: учитель збирається почати урок, але не може знайти якесь потрібне посібник чи раптом виявляє, що забув у вчительській класний журнал, і т.п. В результаті початок уроку затримується, діти розхолоджує, і закликати їх до уваги, зосередженості буде набагато важче. Учитель повинен взяти за правило: все необхідне для уроку повинно бути в класі, на своїх місцях.
4
Дуже важливо також, щоб педагог склав точне уявлення про кожну дитину, що прийшов в його клас. Які його сильні і слабкі сторони, рівень розвитку, інтереси, захоплення. Це допоможе вчителю визначити, хто з діточок відрізняється більшою уважністю, зможе швидко зосередитися, а кому це буде даватися з трудом. Відповідно, педагог виробить найбільш підходящу методику навчання.
5
І, зрозуміло, дуже важливо, щоб у класі встановилася доброзичлива, тепла морально-психологічна обстановка. Якщо малюкам буде цікаво спілкуватися з учителем, якщо вони будуть бачити в ньому людину, яка розповідає багато цікавих нових речей, вони почнуть його уважно слухати.