Як на ноутбуці завантажити BIOS. Як вийти на биос в ноутбуці соні.

Увійти в BIOS, або, якщо говорити точніше, в BIOS Setup Utility, може знадобитися для налаштування параметрів роботи обладнання. У минулому, коли було потрібно завантажити BIOS на настільному комп'ютері, все вирішувалося просто: затиснута в момент початку завантаження комп'ютера кнопка Delete відкривала заповітний доступ. Але сьогодні виробники ноутбуків випускають моделі, багато з яких мають свої особливості. Вхід в BIOS на деяких з них стає нетривіальним завданням.
Інструкція
1
Як правило, при завантаженні ноутбука з'являється емблема виробника. За нею може слідувати що завгодно, але саме в цей момент, як тільки картинка виникла на екрані, потрібно починати натискати клавіші для виходу в Setup Utility. Час, протягом якого вони можуть подіяти, складає всього кілька секунд. Тому перше, що потрібно зробити, це приготуватися не пропустити цей момент. Можна просто затиснути потрібну клавішу, а можна постійно натискати і відпускати її.
2
Як правило, найбільшою проблемою для виходу в BIOS на ноутбуці є впізнавання потрібних комбінацій клавіш. Іноді під час завантаження на екрані з'являється напис-карта: Press to Enter setup. Але не завжди. Коли ви бачите таку підказку, то користуйтеся нею. Якщо увійти в BIOS відразу не вийшло, спробуйте зробити це ще раз, після перезавантаження. Можливо, напис з'явився занадто пізно, і час, коли можна було скористатися порадою, вже минув.
3
Якщо при завантаженні підказки не було, щоб точно з'ясувати потрібну клавішу, загляньте в довідкове керівництво, яким був забезпечений ноутбук при покупці. При відсутності керівництва, можна спробувати виявити спосіб входу методом перевірки всіх можливих. Для ноутбуків вихід в BIOS найчастіше здійснюється за допомогою клавіш Del або F2. Також можуть бути запрограмовані кнопки Esc, Ins, F1, F3, F10. В абсолютній більшості випадків котрась із цих клавіш допомагає вийти в BIOS. Для деяких ноутбуків можуть допомогти комбінації клавіш. Можна спробувати наступні варіанти: Alt + Enter; Alt + Ctrl; Ctrl + Esc.
4
Якщо для ноутбука використовується режим швидкого завантаження, то потрапити в BIOS може бути неможливо. Щоб відключити його, затисніть F12, це дозволить скасувати швидке завантаження і зайти в утиліту налаштування BIOS. Таке нерідко трапляється на ноутбуках виробника Toshiba.
Корисна порада
BIOS розшифровується як Basic Input-Output System. Це утиліта не тільки дозволяє користувачеві налаштувати «залізо», а й забезпечує взаємодію між операційними системами та обладнанням. Налаштовувати її слід акуратно, так як це може привести до самих різних наслідків.
Апаратні настройки ноутбука зберігаються в BIOS - basic input/output system - «базовій системі вводу-виводу». У різних виробників передбачені різні комбінації клавіш для входу в область BIOS. Найпоширеніші з них - це кнопки F2, Del, Esc або поєднання Ctrl + Alt + Esc. Насправді, увійти в BIOS ноутбука зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - ноутбук.
Інструкція
1
Якщо ноутбук включений, натисніть кнопку перезавантаження. Якщо вимкнено, натисніть на кнопку включення. Будьте готові відразу ж натиснути на функціональну клавішу, яка запускає графічний режим подання BIOS. Як правило, на багатьох ноутбука х ключовий клавішею для входу в BIOS є кнопка DEL, або у деяких може бути написано повне ім'я DELETE.
2
Внизу екрана (найчастіше ліворуч) вказується, натискання якої кнопки призведе до входу в BIOS. Якщо ви не встигли прочитати написи, натисніть Ctrl + Alt + Del і поспостерігайте ще раз. Після появи стартового вікна (найчастіше це логотип або картинка виробника ноутбука ) натисніть клавішу входу в BIOS - наприклад, F2. Натискати потрібно кілька разів, щоб не пропустити момент.
3
Для завершення роботи BIOS натисніть F10 - якщо хочете зберегти виконані зміни і введення, або Esc - якщо хочете скасувати зміни - і введення. Будьте уважні, змінюючи важливі параметри, пов'язані з харчуванню і напрузі процесора і частоти системної шини. Неправильні настройки можуть привести до поломки комп'ютера.
4
У сучасних ноутбука х графічне представлення режиму BIOS може бути абсолютно різним: і стандартним синьо-сірим поданням з грубуватими буквами, і скупим управлінням, а може бути повністю модифіковано під сучасного користувача з мишею. Може бути просто змінений інтерфейс або встановлена інша версія системи.
5
Проте варто зауважити, що у деяких користувачів при самостійній роботі з даною системою виникали численні помилки через незнання принципів роботи. Якщо ви не впевнені, що самі зможете налаштувати параметри системи BIOS, зверніться в спеціалізований центр, де вам за кілька хвилин зроблять всі необхідні налаштування, навіть проведуть деяку консультацію по роботі з комп'ютером.