Як варити віск.

Природний віск - дивовижний матеріал. Він є унікальним продуктом секрету воскових залоз бджіл і йде на спорудження їх головного «дому» - стільників, що потім наповнюються медом. З мільйонів воскових пластинок бджоли ліплять воскової пласт, що складається з безлічі осередків-шестигранників. Вони - основа для отримання воску.
Інструкція
1
Бджолиний віск - речовина, до складу якого входять до півсотні хімічних елементів. Він легко розм'якшується при підвищеній температурі (35оС), плавиться при 62-68оС, кипить при порозі в 100оС. Розчиняється в скипидарі, жирах, ефірних маслах. Якісний матеріал довговічний: він стійкий до мікроорганізмів і руйнівному впливу кисню.
2
На пасіці для одержання воску можна використовувати і т.зв. суша від стільників, в тому числі і бракованих (неправильно відбудованих), і воскові нарости на рамах у вуликах.
3
Перед початком переробки розберіть воскову сировину за сортами. Перший сорт - це однорідна суша світлого кольору без перги, рамкові нарости воску без прополісу, кришечки стільників. Другий сорт - стільники коричневого кольору з прорізами в денцях. Темне, чорне, губчасте сировина - несортовое.
4
Вирішивши перетоплювати сировину першого сорту, скористайтеся сонячної воскотопкой (вона застосовується на пасіках протягом усього сезону). Т.зв. витопки, що залишаються на решітці, містять до 50 відсотків повноцінного воску. Їх можна пустити в переробку з низькосортним сировиною повторно.
5
Для переробки рядового воскового матеріалу розварити його протягом 15-20 хвилин до кашоподібного стану. Якщо є можливість, беріть для цієї мети м'яку дощову або річкову воду. Відіжміть масу в спеціальному воскопресс. Якщо його немає, використовуйте найпростіший жом, виготовлений кустарним способом. Для його виготовлення знайдіть дві дошки, скріпіть їх шарнірами.
6
Закладіть розварене воскосировини в мішок, покладіть його між дошками і відіжміть в діжку з водою. Укрийте діжку тепліше.
7
Остуджують воскову масу поступово, приблизно протягом восьми - десяти годин. За цей час сторонні частинки заготовки осядуть на дно ємності.
8
Після застигання воскового кола вийміть його з води і зріжте брудну частину знизу. Якщо віск здався вам нечистим, знову розтопіть його і повторіть процедуру.
Зверніть увагу
Воскова сировина, особливо з вадами, на жаль, схильне псування: у ньому може завестися воскова міль, а при високій вологості - з'явитися грибки. Віск є до того ж пальним матеріалом.Не беріть для виготовлення воску сировину з великим вмістом перги, запліснявілі або сильно увлажненное.Для переробки воску вибирайте теплі дні або проводите процедуру в теплому приміщенні: при зниженій температурі віск швидко застигне.
Корисна порада
Віск - цінна сировина для виробництва фармацевтичних препаратів. Склади з ним незамінні при лікуванні виразок, опіків, ран, захворюваннях шкіри, слизових оболонок. У косметології він використовується як основа помад і твердих духів, як загущувач мазей і кремів. Традиційно віск - одна з класичних субстанцій при виробництві свічок.