Як в Excel порахувати матрицю.

Щоб обчислити значення матриці або виконати інші математичні розрахунки, скористайтеся програмою Microsoft Office Excel або її безкоштовними аналогами, принцип дії в яких буде практично однаковим.
Інструкція
1
Увімкніть програму Microsoft Office Excel. Щоб обчислити визначник матриці, в меню, призначеному для введення даних, вкажіть необхідну матрицю. Одну з порожніх клітинок таблиці виділіть і введіть формулу: = МОПРЕД (ak: fg), де ak - це координати лівого верхнього кута заданої матриці, а fg - нижнього правого. Щоб отримати визначник, натисніть клавішу Enter. Після цього в комірці, в яку ви вводили формулу, відобразитися значення матриці.
2
Застосовуйте програму Excel, щоб обчислити й інші значення. Якщо у вас немає досвіду у використанні формул у функціоналі Microsoft Office Excel, вивчіть спеціальну тематичну літературу, після прочитання якої ви будете досить легко орієнтуватися в цій програмі.
3
Ретельно вивчіть назви значень формул в даній програмі. Якщо ви введете їх невірно, у вас і результати будуть неправильними. Особливо якщо ви захочете виконати відразу кілька однакових обчислень по одній формулі одночасно.
4
Періодично перевіряйте отримані в Microsoft Office Excel результати обчислення. Це потрібно, так як періодично в систему вносяться якісь зміни. Особливо важливо це робити тим, хто здійснює розрахунки за шаблоном. Незайвим буде звірити результати декількох обчислень.
5
Працюючи з формулами, будьте гранично обережні і намагайтеся не допускати, щоб у вашому комп'ютері з'явилися віруси, які можуть бути винуватцями збою програми, а відповідно і отримання невірних результатів.
6
Навіть якщо операції з формулами в Microsoft Office Excel вам необхідно виконати тільки один раз, все одно ретельно ознайомтеся з функціоналом даної програми. Отримані знання допоможуть вам в майбутньому краще розбиратися в автоматизації обліку і використовувати Excel для виконання певних завдань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rI67DiF66ec