Як благословити на вінчання.

Багато наречені не хочуть обмежуватися реєстрацією своїх відносин в РАГСі, але прагнуть отримати і церковне благословення. При цьому батьки нареченого і нареченої часто не знають, як себе вести. Оскільки протягом багатьох десятиліть в Росії, молодята не вінчалися, традицію ця виявилася майже забутою. Між тим батькам відводиться значна роль. В першу чергу вони мають благословити жениха і наречену.
Вам знадобиться
  • - ікона Спасителя;
  • - ікона Божої матері;
  • - 2 лляних рушники;
  • - коровай;
  • - сіль .
Інструкція
1
Молоді повинні підготуватися до вінчання заздалегідь. Обидва вони повинні бути хрещеними в православну віру. У ряді випадків допускається приналежність одного з вступають у шлюб до іншої апостольської церкви, але про це обов'язково потрібно попередити священика. Якщо молодята вирішили повністю дотримуватися старовинний обряд, вони повинні за декілька днів до вінчання сповідатися і причаститися. Це можна зробити і безпосередньо перед вінчанням, прийшовши туди заздалегідь. Церква рекомендує також дотримуватися перед обрядом пост.
2
Обов'язкова частина православного весільного обряду - благословення батьків. Починається воно в домі нареченої перед тим, як пара відправиться на реєстрацію. Виведіть жениха і наречену в приміщення, де немає сторонніх.
3
Батьки нареченої благословляють молодят іконою Казанської Божої Матері. В старовину ця ікона передавалася у спадок і була в кожному будинку. Зараз її можна купити в храмі. Подбайте про це заздалегідь. Візьміть рушник, а з його допомогою - ікону, образом в сторону нареченого і нареченої.
4
Благословіть наречену щирими побажаннями любові і щастя. Єдиної форми благословення немає, слова просто повинні йти від чистого серця. Скажіть, що ви бажаєте благополуччя дому, в який вона вступає, здорових і щасливих дітей.
5
Перехрестіть наречену іконою. Піднесіть їй образ, щоб вона могла його поцілувати.
6
Зверніться з напутніми словами до нареченого. Побажайте йому любові, щастя, благополуччя, достатку в домі. Перехрестіть його іконою і дайте її поцілувати.
7
В старовину після благословення в домі нареченої руки молодим пов'язували рушником, яким тримали ікону. Обмотували руки одним витком і зав'язували вузол, після наступного витка - ще вузол, і так до тих пір, поки дозволяє довжина полотенца.Согласно стародавньому повір'ю, скільки вузликів вийде - стільки буде й дітей, тому батьки намагалися вибрати рушник достовірніше. Ікону в цей час акуратно ставили на стіл, а потім брали з собою до церкви.
8
З будинку нареченої пара наречені відправляються в ЗАГС, потім до церкви. Після вінчання всі їдуть в будинок жениха, і там молодят зустрічають хлібом-сіллю і благословляють його батьки. Обряд відбувається точно так само, як і в будинку нареченої, тільки береться ікона Спасителя. Батьки жениха говорять про те, що приймають в свій будинок невістку, їй тут буде добре, бажають молодим щастя, дітей, благополуччя. Вони хрестять молодих і дають поцілувати образ. Ікони після обряду ставляться на святковий стіл.
Зверніть увагу
Благословити жениха і наречену можна і в тому випадку, якщо вони не збираються вінчатися. Добрі побажання перед поїздкою в ЗАГС додадуть їм впевненості.