Як відрізнити замшу від велюру.

Вироби з натуральної замші коштують недешево. Інакше й не може бути. Цей матеріал отримують найчастіше з шкур оленів і лосів. Для їх дублення використовують дорогі жири, а процес цей трудомісткий і довгий, займає кілька днів. Для отримання велюру беруть некондиционную просту шкіру свиней або корів, яку швидко дублять і шліфують з виворітного боку. Вона значно дешевше, але людині, яка не розбирається в тонкощах, недобросовісні продавці можуть підсунути її замість замші. Як же відрізнити одне від іншого?
Інструкція
1
При покупці шкіряного вироби, незалежно від того, з якої саме шкіри воно виготовлено, зверніть увагу на зразок матеріалу, який обов'язково повинен додаватися до речі. Велюр зазвичай шліфується з виворітного боку для того, щоб вирівняти його товщину і поліпшити зовнішній вигляд, надаючи шкірі приємну ворсистість. А замша, на відміну від велюру та нубуку, отделивается з обох сторін: трохи подшліфовивают як її «обличчя», так і бахтармой (виворіт).
2
Зверніть увагу також на структуру шкіри. Натуральна замша - матеріал пористий, і в її структурі ви виразно побачите пори, чого не зможете помітити на відмінно «пригладженому» велюрі. Але на дотик волоски замші м'якше. Велюрові же, коли ви злегка проведете по ним долонею, здадуться вам остренькими, немов голочки.
3
Проведіть по ворсу вашого вироби пальцем в різні боки. Якщо це замша, то її можна «причесати» в різні боки, її ворс дуже рухливий і змінює відтінок на більш світлий.
4
Подивіться на те місце, за яке ви тримали вашу річ. Якщо на ньому залишилися сліди від ваших пальців, то можна з упевненістю сказати, що це нубук або велюр (або взагалі який-небудь штучний матеріал). На натуральної замші ніякі відбитки пальців не залишаються.
5
Огляньте зріз вироби. Натуральну замшу, як правило, не подгибают, а більш тонкий велюр можуть і підігнути, наклавши зверху рядок.
6
Наступний тест на визначення шкіряного матеріалу ви в магазині, на жаль, не проведете. Але якщо у вас є така річ, про яку ви нічого не знаєте, будинки, то перевірити можна. Замшу можна мити в мильному розчині, при цьому її якість не погіршиться. Після мийки та сушки виріб з цього матеріалу залишається таким же м'яким і щільним, як і раніше. А якщо ви помиєте і просушіть велюр, то він напевно в чомусь втратить свій товарний вигляд, стане менш пластичним, більш грубим і жорстким на дотик, ворс може навіть склеїтися. Крім того, є небезпека зміни кольору, т.к. вимиваються барвники.
7
Речі з велюру мають привабливий зовнішній вигляд, красиві і володіють хорошими теплозахисними властивостями, тому вони, як і замшеві, мають право на існування. Але предмети з велюру не люблять вологи, з часом лисніють і утворюють потертості. Тому якщо у вашому гардеробі є такі вироби, приготуйтеся до того, що за ними дуже ретельно доведеться доглядати. І тоді вони послужать вам так само добре, як і замшеві.