Як відрізати наличник.

Основна функція віконних і дверних наличників - закриття щілин між коробками і прилеглими ділянками стіни. Вони встановлюються зазвичай в п'яти міліметрах від внутрішнього краю коробки таким чином, що б їх потім можна було прибити цвяхами. Суміжні лиштви в кутах з'єднуються в вус під кутом 45о і утворюють між собою прямий кут. Якщо підгонка проведена правильно, то при будь-яких змінах вологості ширина зазору на стику ніколи не зміниться.
Вам знадобиться
  • - стусло;
  • - верстак;
  • - мелкозубчатая ножівка по дереву
Інструкція
1
Спочатку слід регулювати і при необхідності подрежьте нижні краї планок бокових наличників. Потім, використовуючи розмітку, на внутрішній кромці відзначте точку початку скоса 45о.
2
Випилювання скосов наличників краще виробляти на верстаку, де встановлено стусло. Лиштва помістіть всередину ящика плоскою стороною вниз. Розпил заготовки виробляєте ножівкою через проріз на позначці 45 градусів довгими акуратними рухами. Що призвести відпив скоса з іншого боку, необхідно перевернути стусло. Отже, верхній наличник готовий.
3
Для установки наличників на двері необхідно стусло - пристосування для підрізування наличників під кутом 45 градусів, мелкозубчатая ножівка по дереву, спеціальні мідні цвяхи для кріплення, олівець і молоток. Щоб при відкритті дверей не виникало скрипу, лиштви встановлюйте з боку петель з відступом на 5-10 см.
4
З протилежного боку лиштви прибийте урівень з коробкою. Перед монтажем декоративних накладок на брусках коробки прокреслите лінії, які позначать кордон внутрішньої кромки, і потім правильно розмітити деталі кутового стику вертикального і горизонтального наличника.
5
Для того щоб прикріпити його до верхньої поперечки коробки, знадобляться 37-міліметрові цвяхи. Відстань між кожним забитим цвяхом має бути приблизно 250 мм. Капелюшки цвяхів утопите за допомогою пуансона.
6
Для кріплення бічних наличників в вус вертикальний лиштва наживите зверху по мітці. Прибийте лиштва до коробки знизу по внутрішньому краю тими ж 37-міліметровими цвяхами з овальними капелюшками. До дерев'яних стін лиштви можна прибивати ближче до зовнішнього краю.
7
Жорстко зафіксувати з'єднання рамок можна за допомогою замка з цвяхів. Для цього приблизно в 25 мм від зовнішнього краю лиштви забийте цвях у верхній край поперечного лиштви, щоб він увійшов в вертикальний, а другий цвях таким же чином забийте в вертикальний лиштва.