Як визначити швидкість по тахометрі. Як визначити швидкість автомобіля по тахометрі.

Тахометр - це пристрій, призначений для вимірювання швидкості обертання колеса або валу. Приклад найпростішого такого пристрою - лічильник оборотів, за допомогою якого при наявності секундоміра можна виміряти середню швидкість обертання.
Інструкція
1
В сучасних автомобілях встановлені більш складні моделі тахометрів - цифрові і аналогові, що показують миттєву швидкість обертання. При цьому вся інформація про швидкість висвічується на електронному жидкокристаллическом табло. Принцип їх роботи заснований на реєстрації числа імпульсів, що надходять від датчиків, послідовності їх надходження і пауз між імпульсами.
2
До складу цифрового тахометра входять центральний процесор, датчик температури рідини, мікросхема скидання процесора, АЦП 8 розрядів, жидкокристаллическая панель і оптрон діагностики клапана холостого ходу. Тахометри такого типу виконані зазвичай у вигляді електронного табло, на якому відображена вся інформація - число обертів двигуна і вала.
3
Так, для зчитування оборотів за допомогою лазерного цифрового фототахометра на об'єкт обертання наклеюється особлива відбиває мітка, що входить в комплект. В процесі експлуатації промінь лазера відбивається від мітки, і сигнал зчитується спеціальним датчиком приладу. Цифровий тахометр незамінний при регулюванні електронних блоків запалювання двигунів, встановлених на транспортних засобах.
4
Аналогові автомобільні тахометри більш зручні. Показання приладу відображає яка переміщається по циферблату стрілка. До його складу входять магнітна котушка, мікросхема, градуйована шкала, стрілка і дроти. Аналоговий тахометр - електронний прилад, в якому сигнал від валу по проводам передається до мікросхеми, і та, в свою чергу, спричиняє рух стрілку на градуйованою шкалою.
5
Показання тахометра трансформуються, як правило, у визначені величини - години, хвилини, секунди метри і т.п. Найбільш точні електронні дозволяють проводити вимірювання з точністю до 100 об/хв. За методом установки тахометри діляться на штатні і виносні. Так, якщо штатні пристрої вмонтовані безпосередньо в приладову панель, виносні встановлюються на спеціальній ніжці на торпедної панелі. У деяких сучасних моделях автомобілів використовуються тахометри, в яких застосований стробоскопический ефект, що досягається за допомогою яскравої лампи-спалаху.