Як в'язати шкарпетки починаючому. в'язання шкарпеток на двох спицях для початківців.

Поняття «вовняні шкарпетки» давно і міцно асоціюється у нас з образом бабусі, теплом, затишком і захищеністю. Раз вже позитивних асоціацій так багато, можна не чекати, поки бабуся виготовить нову пару, а навчитися в'язати шкарпетки самим.
Вам знадобиться
  • Спиці, вовняні нитки (120-150 г), шпилька, сантиметрова стрічка
Інструкція
1
Виміряйте обхват ноги у щиколотки. Щільність в'язки повинна складати приблизно 3 петлі на 1 см. Помножте цю кількість (3) на обхват щиколотки. Отримане число округлятимете до парного (в сторону більшого), воно має у результаті ділитися на 4. за такими розрахунками, наприклад, на ногу 37 розміру буде потрібно 72 петлі, тобто по 18 петель на кожну з 4 спиць.
2
Наберіть це кількість петель на 2 спиці, складені разом. Одну спицю з пов'язаного ряду витягнете. Пров'яжіть нею 18 петель щільною гумкою 1х1 (одна лицьова, одна виворітна). Наступні 18 петель - нової вільної спицею. Таким способом розподіліть всі петлі по чотирьох спиць, п'ята спиця залишається робочою. До петель першої спиці прив'яжіть нитку іншого кольору або приколіть шпильку, щоб потім не заплутатися. Кінець нитки вузликом зв'яжіть з робочою ниткою.
3
Пров'яжіть за годинниковою стрілкою гумку (лицьова, виворітна) висотою 5 см. Наступні 5 см в'яжіть панчішної в'язкою (1 ряд - лицьові «бабусині» петлі, 2 - виворітні і т.д.).
4
Щоб зв'язати п'яту, розділіть все «полотно» на 2 частини і працюйте тільки з петлями 3 і 4 спиці. Пров'яжіть петлі 3 спиці на четверту, пров'яжіть висоту п'яти панчішної в'язкою. Закінчити цю частину слід рядом лицьових петель.
5
Щоб надати п'яті форму, збавте петлі всередині цієї ділянки. Кількість петель частині п'яти розділіть на 3 (петлі залишку при діленні додайте до центрального шматочку). Зменшуйте петлі в такому порядку: 1 ряд (виворітна сторона) - виворітні, зв'яжіть петлі бічній частині, центральній частині (крім останньої петлі). Останню петлю центральній частині пров'яжіть виворітного разом із сусідньою петлею другої бічної частини. Решта петлі цієї бічної частини залиште НЕ Провязав. Переверніть полотно.
6
Наступний ряд - лицьової. Кантову петлю зніміть і підтягніть до спиці, пров'яжіть всі петлі центральної частини, крім останньої. Цю останню петлю середини п'яти пров'яжіть лицьовій разом із сусідньою петлею бічній частині. Знову переверніть в'язання. Продовжуйте в'язати по цій схемі, поки всі петлі бічних частин не опиняться Провязав з петлями центральної зони. Останній ряд повинен бути лицьовим, а на спиці залишаться тільки петлі центру п'яти.
7
Частина носка до миска в'яжеться по колу. Спицею, на якій в ході роботи, описаної в попередньому пункті, залишилися петлі, наберіть петлі по лицьовій стороні з кромок петель п'яти - з кожної кромочной по одній лицьовій.
8
Вільної спицею пров'яжіть це кількість петель (у нас їх вийшло 10) пров'яжіть на першій спиці, другий спицею - стільки ж на другий. Вільної спицею наберіть ще 10 петель з краю в'язки і пров'яжіть нею половину петель залишилася центральній частині п'яти. У підсумку на 1 і 2 спиці виявляється менше петель, ніж на 3 і 4. продовжуйте в'язати носок по колу, пров'язуючи по дві разом зайві петлі на 3 і 4 спицях - виворітного через 2 кола. Коли кількість петель на кожній спиці виявиться однаковим, убавленія можна припинити.
9
Коли довяжіте носок повністю пальців, починайте збавляти мисок. Для цього пров'язуйте по 2 петлі разом виворітної в кінці кожної спиці. Коли на спицях залишиться по одній петлі, нитка відріжте (з запасом) і Протягніть її в петлі, гачком втягніть її всередину носка і закріпіть.