Як треба читати.

Сучасний світ пропонує людині величезний обсяг інформації, представлений у всіляких формах: телебачення, радіо, друкована продукція і, звичайно, електронні носії. Однак до сьогоднішнього дня книга в тому чи іншому своєму вигляді представляється головним способом передати яке-небудь знання. Тому правильне і швидке читання є дуже корисним навиком.
Інструкція
1
Для того щоб зуміти швидко і продуктивно запам'ятати і проаналізувати інформацію, викладену на сторінках підручника чи художнього роману, в першу чергу вам потрібно особисте бажання і цілеспрямованість.
2
Насправді, швидкість читання не так вже й важлива, так як ви можете просто не запам'ятати того, що було показано на сторінках книги, тому вам необхідно як слід сконцентруватися і відкинути всі непотрібні думки. Перед вами лежить відкрита книга (або розташований екран монітора), навколо більше нічого немає. Все інше залиште на потім. Крім того, постарайтеся не вчитуватися в кожне написане слово і знак.
3
Ви можете поекспериментувати зі способами читання і підібрати найбільш вигідний. Для початку візьміть перший параграф (главу) і спробуйте прочитати весь текст уважно, захоплюючи кожен рядок на сторінці. При цьому необхідно засікти, скільки часу вам на це буде потрібно.
4
Другий спосіб - читання по діагоналі. Він зручний тим, що за короткий час дозволяє охопити великі обсяги тексту. В даному випадку вам необхідно представити уявну лінію, що йде по діагоналі від верхнього лівого кута до нижнього правого. По ходу читання вам необхідно вихоплювати не тільки ті слова, які розташовані на уявній прямій, але також і ті, що розташовані по сусідству: праворуч і ліворуч, а також угорі й унизу. Таким чином, у вас вийде досить цілісна картина прочитаного.
5
Третій спосіб - потрібно ознайомитися з анотацією, змістом, введенням і висновком. На основі прочитаного матеріалу постарайтеся сформулювати в голові загальний план: про що ця книга, які ідеї намагається до читача донести автор і т.д. Потім візьміть олівець і приступайте до читання. По ходу звертайте увагу на текст, виділений курсивом, і дайджести. У складних і малозрозумілих місцях книги робіть позначки, щоб згодом повернутися до них.
6
Останній варіант здається досить незвичним, але, трохи попрактиковавшись, ви, напевно, досягнете бажаного результату. З часом спробуйте поєднувати в собі перший і другий методи. Тоді ваші результати можуть стати просто вражаючими.
Становлення на шлях віри і праведності - серйозний крок для багатьох людей. Якщо ви є мусульманином, то по релігійним звичаям ви повинні робити щодня п'ятикратну молитву - намаз .
Інструкція
1
Запам'ятайте, коли потрібно здійснювати намаз . Здається, не так вже й легко знайти час для того, щоб здійснювати п'ятикратну молитву щодня. У мусульманських країнах роблять перерву на роботі спеціально для того, щоб віруючі могли помолитися. У світській країні перерву на молитву не всі сприймуть з розумінням, однак, людини з твердою вірою такі дрібниці зупинитися не должни.Первая молитва, звана Фаджр, відбувається між світанком і сходом. Друга молитва - Зухр, проводиться після полудня. Аср - до заходу Сонця, Магриб - в сутінки, після заходу, Иша - з настанням темноти.Нельзя чинити молитви в момент, коли Сонце в зеніті, під час заходу, а також між сходом Сонця і до того, як воно підніметься на висоту списи .
2
Підготуйтеся до скоєння намаз а. Перед молитвою потрібно зробити кілька обов'язкових дій. По-перше, зробите обмивання, часткове або повне. У будь-якому разі не можна молитися спітнілим, або іспачканним.Для молитви потрібно вибрати чисте місце. Необов'язково здійснювати намаз в мечеті, можна навіть молитися на вулиці, якщо там є придатне для молитви место.Человек, що здійснює молитву, повинен бути одягнений в чистий одяг, що закриває щиколотки. Не можна здійснювати молитву в нетверезому вигляді, хоча в ісламі алкоголь категорично заборонений в будь-який час. Особою потрібно стояти до Каабі, яка розташовується в Мецці. Тому, перед початком намаз а за допомогою компаса визначте, в якій стороні розташовується священний для мусульман місто.
3
Пам'ятайте кількість ракаата для кожного намаз а. Це порядок слів і дій в молитві. У кожному намаз е кількість ракаата різному. У першу молитву потрібно зробити 2 ракаата. У другу, третю і п'яту - по 4. У четвертий намаз , Магриб, потрібно зробити 3 ракаата. Докладніше дізнатися текст молитов можна зі священної книги Коран.