Як бути старостою. Як стати старостою курсу.

Староста виконує роль сполучної ланки між студентами і викладачами. Стати старостою може будь-який студент, але втриматися на цій посаді до кінця п'ятого курсу вдається далеко не всім. Староста виконує багато функцій, що віднімає звичайно більшу частину його/її навчального та частина вільного часу.
Вам знадобиться
  • Терпіння, такт, вміння знаходити спільну мову, впевненість в собі
Інструкція
1
Староста забезпечує студентів інформацією - про те, де знаходиться аудиторія, чи відбудеться сьогодні лекція, коли треба пройти профілактичний медогляд, як звуть викладача, коли почнеться сесія і т.д. Джерелом інформації для старости служить деканат, куди він буде являтися щодня.
2
Староста вирішує фінансові питання - отримує в бухгалтерії і роздає студентам стипендію (або збирає паспортні дані студентів і здає їх в бухгалтерію для отримання ними пластикових карт); збирає зі студентів гроші на випускні альбоми, екскурсійні поїздки, подарунки іменинникам, навчальні посібники тощо.
3
Староста відповідає за нормальне функціонування навчального процесу - підготовляє аудиторію (миє дошку, приносить крейду), готує на прохання викладача навчальні посібники, роздає студентам дидактичні матеріали, списки питань до заліку або іспиту. Староста також веде облік відвідуваності - заповнює спеціальний журнал, що необхідно робити кожен день. В кінці кожного місяця журнал відвідуваності здається в деканат на перевірку.
4
Староста займається питаннями, що стосуються спільного проведення дозвілля студентами - організація екскурсій, турпоходів, святкування будь-яких значущих подій, наприклад, випускного вечора.
Зверніть увагу
Староста - це посада неоплачувана, нервова і, найчастіше, невдячна. Перш ніж погодитися обійняти цей пост, добре подумайте, чи є у вас багато вільного часу, терпіння і такту, які необхідні тим, хто хоче стати старостою.
Корисна порада
Авторитет старости серед студентів повинен бути непохитним, інакше конструктивного діалогу не вийде.