Як навчитися переводити літри в дециметри.

Літрами і кубічними дециметрами визначається обсяг. Вони застосовні в багатьох приладах обліку витрачання газу. У побуті ми часто користуємося поняттям літр. Розглянемо, як літри пов'язані з дециметрами і як перевести одну величину - в іншу.
Інструкція
1
На практиці все виявляється просто. А саме: обидві величини - це одиниці об'єму. Обсяг - це, грубо кажучи місткість тіла або речовини. У Росії основна система вимірювань - метрична, в якій 1 літр = 1 дм? = 1000 см ?. Відповідно літр і дм? це рівні величини.
2
Приклад. Скільки кубічних дециметрів міститься з трилітровій банці? Рішення: три кубічних дециметра відповідають трьом літрам. Відповідь: три кубічних дециметра.
3
Кубічний дециметр - це одиниця міжнародної системи СІ, рівна одній тисячній кубічного метра, а літр - ні, при цьому дорівнює також однієї тисячної кубічного метра, в цьому і полягає основна різниця.
4
Іноді літр помилково приймають за одиницю маси, рівну кілограму. Це не вірно. Маса води, об'ємом в один літр, дуже близька до одного кілограму при нормальних умовах (а саме, 998.2 грама). А ось маса кисню, об'ємом в один літр, при нормальних умовах ніяк не може бути рівний одному кілограму (а саме 1,29 г). Маса одного літра того чи іншого тіла або речовини залежить від щільності і розраховується за формулою: m = p * V, де m - маса, p - щільність, V - об'єм.
5
Цікавий той факт, що 1964 було встановлено співвідношення кубічного метра і літра. Якщо порівнювати сучасний літр з літром зразка 1901, то різниця становить 0,000028 літра.
6
Отже, фінальна формула, яка діє на сьогоднішній день: 1л = 1 дм? = 0,001 м? = 1000 см?.