Як налагодити навушники. Як налагодити провідник у комп'ютері.

Прикро викидати якісні навушники унаслідок обриву кабелю. Володіючи навиками пайки, замість покупки нових навушників можна налагодити пошкоджені. Ремонт займе трохи часу і допоможе заощадити помітну кількість коштів.
Вам знадобиться
  • - паяльник, припой і нейтральний флюс; - Омметр; - Кусачки; - Клей (наприклад, «Момент»); - Скотч, ізолента або термозбіжна трубка.
Інструкція
1
Підключіть один щуп омметра до того контакту штекера, який знаходиться найближче до введення шнура (він загальний), а інший по черзі підключайте до дальнього та середньому контактам. При цьому можливі три ситуації: стрілка відхиляється, клацання в навушнику є - відповідна ланцюг справна; стрілка не відхиляється, клацання немає - обрив, стрілка відхиляється, клацання немає - коротке замикання. Остання несправність може вивести з ладу прилад, до якого підключаються навушники, якщо він не обладнаний захистом.
2
Визначте, де саме розташована несправність. Підключивши омметр до одного з випромінювачів (див. Вище), почніть акуратно похитувати кабель спочатку на вводі в штекер, потім в точці поділу кабелю надвоє, а потім близько кожного з навушників. Потім повторіть перевірку, відключивши омметр від одного випромінювача і підключивши до іншого. Після виявлення точки, при погойдуванні кабелю в якій чути потьохкування, шипіння, місце обриву або замикання можна вважати локалізованої.
3
Переріжте кабель в місці виявлену несправність. Якщо це штекер, розкрийте його кусачками, а якщо випромінювач - відокремте від нього ковпачок. Зніміть з кабелю зовнішню оболонку на довжину близько сантиметра. Самі провідники в більшості випадків покриті лакової ізоляцією. Не намагайтеся зняти її кусачками, ножем, запальничкою - так можна або пошкодити провід, або сильно ускладнити його лудіння. Притисніть провідник до дощечці, вкритій каніфоллю, а потім проведіть по ньому паяльником, злегка притискаючи - ізоляція зніметься, і його можна буде залудити.
4
При обриві кабелю посередині спаяти між собою провідники однакових кольорів, а місця їх з'єднань ізолюйте один від одного. При обриві в штекері припаяйте жовтий або сірий провід до ближнього контакту, синій або зелений до середнього, а червоний або помаранчевий до дальнього. Після цього ізолюйте місця пайки. При обриві у випромінювачі зав'язі кабель вузлом після отвори, щоб його було не можна висмикнути, а до контактних площадок динаміка припаяйте провідники в будь-якому порядку. При обриві в самому динаміці замініть його на інший. Відремонтувавши випромінювач, закрийте його ковпачком, після чого проклейте місце стику, виключаючи попадання клею всередину. Дочекавшись повного висихання клею, відшліфуйте багнет надфілем, сдуйте стружку і лише потім приступите до користування навушниками.
Зверніть увагу
Не вставляйте навушники у вуха, поки клей повністю не висохне.