Як в'язати голкою. в'яжемо килимок голкою.

В'язання голкою - дуже давнє ремесло, сліди якого виявлені археологами в багатьох північних європейських країнах - Норвегії, Прибалтиці, Польщі, Великобританії, Росії та ін. Це був досить трудомісткий процес, і якість в'язання залишало бажати кращого. Швидше за все, виготовлялися тільки невеликі речі, які виглядали найкраще. Але сучасні майстрині, освоївши цю техніку в'язання, роблять цікаві і гарні речі. Усього відомо близько 30 способів в'язання голкою. Ось найбільш відомий і найлегший з них.
Інструкція
1
Для в'язання приготуйте плоску дерев'яну або кістяну голку (можна і металеву, але не з дуже гострим кінцем). Вушко має бути широким, щоб крізь нього ви змогли протягнути товсту пряжу.
2
Загальний зміст в'язання такий. Спочатку ви з допомогою голки вив'язувати ланцюжок потрібної довжини, потім сполучаєте останню петлю ланцюжка з першої і отримуєте кільце певного діаметру. В'язка буде по колу, як зазвичай в'яжуться шкарпетки або рукавички. До вийшло кільце першого ряду ви додаєте другий ряд, потім третій і т.д. І так до необхідної вам довжини.
3
Якщо таким способом ви будете в'язати рукавиці, не забудьте залишити отвір для великого пальця. А якщо думаєте виготовити шкарпетки, то вам доведеться розділити коло на три частини і на одній третій не в'язати вкруговую, а додавати потрібну кількість рядів для п'яти. Коли п'ята буде пов'язана, повертайтеся до в'язання по колу.
4
Візьміть для початку не дуже довгу нитку (нехай вона буде, наприклад, до 0,5 м завдовжки). Протягніть її у вушко голки. На кінчику нитки зробіть вузлик, не затягуючи його. У вас повинно вийти колечко діаметром, як ваш великий палець.
5
Притисніть це колечко великим пальцем лівої руки до вказівного пальця так, щоб короткий кінець нитки був праворуч, а довгий - зліва від великого пальця. Візьміть довгий кінець і оберніть його один раз навколо великого пальця. Робоча нитка тепер знаходиться зліва від великого пальця. Візьміть її і затисніть пальцями в долоні.
6
Отже, тепер у вас є дві петлі: передня знаходиться на великому пальці, а задня - під ним і притиснута до вказівного пальця. Просмикніть голку в задню петлю спереду справа, з боку нігтя великого пальця. Потім поверніть голку і Протягніть її в передню петлю зліва і під робочою ниткою.
7
Скиньте передню петлю назад з кінчика великого пальця і притисніть її разом з першою петлею. Затягувати петлю дуже сильно не варто, інакше ваше в'язання буде дуже щільним.
8
Голку з ниткою витягніть до кінця. При цьому у вас на великому пальці утворюється нова передня петля. Знову просмикніть голку в задню петлю, поверніть її і Протягніть в передню і під робочою ниткою. Скиньте цю петлю назад і сформуйте нову передню петлю на пальці. В'язання такого ланцюжка петель необхідно продовжувати до потрібної вам довжини.
9
Потім з'єднайте останню і першу петлі ланцюжка в коло. Місце з'єднання притисніть великим пальцем до вказівного. З робочої нитки, яка, як і раніше, знаходиться зліва від великого пальця, зробіть передню петлю.
10
Голку з ниткою простягніть спереду назад через першу і останню петлі першого ряду, поверніть голку і Протягніть її зліва і під робочою ниткою. Скиньте передню нитку назад і далі всі повторюйте так, як при в'язанні першого ряду, кожен раз захоплюючи по одній петлі попереднього ряду.
11
Коли у вас закінчується нитка, її доведеться продовжити. Для цього розділіть навпіл кінець тієї нитки, яка закінчується, і нову нитку. Розділені кінці нитки вставте одну в іншу, затисніть їх між долонями і тріть до тих пір, поки вони не звалятися в одне ціле. Після цього можете продовжувати в'язання.