Як в'язати красиву серветку.

В'язані серветки надають особливий затишок дому і вражають своїм різноманіттям. Вони можуть бути різних форм: прямокутні та квадратні, круглі і овальні, в класичному і фантазійному стилях. Виконані з бавовняних ниток гачком ажурні серветки прикрасять стіл на свята і тожества.
Вам знадобиться
  • - 50 г ниток «Сніжинка»;
  • - гачок № 1.
Інструкція
1
Наберіть 12 повітряних петель початковій ланцюжка і замкніть її напівстопчиком без накиду.
2
1-й ряд: зв'яжіть 5 повітряних петель для підйому, зробіть стовпчик з трьома накидами в коло початковій ланцюжка, 2 повітряних петлі, * пучок з двох недов'язаний стовпчиків з трьома накидами, 2 повітряних петлі * - повторіть 7 разів і замкніть коло
3
2-й ряд: зв'яжіть для підйому 3 повітряних петлі, виконайте стовпчик з накидом в стовпчик з трьома накидами 1-го ряду, 4 повітряних петлі, * 2 стовпчики з накидом в пучок з стовпчиків 1-го ряду, 4 повітряних петлі * - повторіть 7 разів. Коло замкніть. Вийшло 8 пелюсток, розділених між собою ланцюжками з чотирьох повітряних петель.
4
3-15-й ряди: в'яжіть кожен з пелюсток за принципом 2-го ряду. На початку кожного ряду 1-й стовпчик без накиду замініть трьома повітряними петлями для підйому. Наприкінці замикайте коло напівстопчиком без накиду. Для розширення серветки додавайте стовпчики в пелюстках, вив'язуючи з 1-го і останнього стовпчика кожної пелюстки по 2 стовпчики з накидом. Таким чином, в 3-му ряду в пелюстках буде по 4 стовпчики з накидом, в 4-му - по 6 стовпчиків і т.д. Між пелюстками у всіх рядах робіть по 4 повітряних петлі.
5
В 16-34-м рядах для звуження кожної пелюстки пропускайте перший і останній стовпчики з накидом, а між пелюстками виконуйте з косою філейною сітки (раппорт клітини сітки - 5 повітряних петель, стовпчик без накиду).
6
16-й ряд: * пелюстка, зв'яжіть 5 повітряних петель, потім виконайте стовпчик без накиду під ланцюжок з 4 повітряних петель 15-го ряду, 5 повітряних петель * - повторюйте до кінця ряду.
7
17-й ряд: * пелюстка, (зв'яжіть 5 повітряних петель, виконайте стовпчик без накиду під ланцюжок з п'яти повітряних петель попереднього ряду) - повторіть 2 рази, потім зв'яжіть 5 повітряних петель * - повторюйте до кінця ряду.
8
Потім у кожному ряду кількість філейні клітин в раппорте збільшуйте на одну, тобто в 18 ряду раппорт повторіть 3 рази, в 19-му - 4 рази і так далі до 34 ряду.
9
35-39-й ряди: в'яжіть косу філейну сітку.
10
Виріжте з білого паперу шаблон відповідного розміру. Готову серветку виперіть, акуратно натягніть і закріпіть на шаблоні за допомогою шпильок. Залиште до повного висихання.
Зверніть увагу
Величина серветки залежить від товщини обраних для в'язання ниток.