Як швидко запам'ятовувати великий обсяг інформації.

Шкільні, а пізніше і студентські роки для багатьох були затьмарені величезною кількістю інформації, яку необхідно було запам'ятовувати. Комусь це давалося простіше, комусь важче, проте всі сумлінні учні проводили за книгами досить багато часу. Проте запам'ятовування великої кількості матеріалу можна полегшити.
Інструкція
1
Оберіть оптимальний час для вивчення нової інформації. Для більшості людей це період з восьмої до десятої ранку, а також з восьми до одинадцяти вечора. Залежно від вашого режиму дня, піки активності можуть зміщуватися. Поспостерігавши за собою, ви самі швидко знайдете час, коли вчити вам найлегше.
2
Найчастіше учні не можуть запам'ятати матеріал, бо не здатні на ньому зосередитися. При відсутності залізної силою волі вам краще знайти приміщення, де ніщо не буде відволікати вас від підручника, і попросити домашніх не турбувати вас, поки ви не закінчите. Приберіть з робочого столу художню літературу, диски, сувеніри - все те, що ваш мозок може порахувати більш цікавим, ніж підготовка до заняття.
3
Розбийте весь матеріал на декілька частин. Складно «впихнути» в себе за раз величезна кількість нової інформації. Якщо ви станете робити невеликі перерви після заучування окремих розділів, справа піде набагато швидше.
4
Довільне запам'ятовування підрозділяється на механічну зубріння і логічне осмислення матеріалу. Якщо після прочитання глави підручника вам здається, що ви нічого не зрозуміли, спробуйте пояснити отриману інформацію кому-небудь (одному, собаці, плюшевої іграшки). Пояснюючи матеріал необізнаній людині, ви будете вибирати найбільш легкі формулювання. Все, що вам здавалося складним і заплутаним, стане простим для розуміння.
5
Визначайте для себе «терміни зберігання» заученого матеріалу. Матеріал, визубрений вами тільки для того щоб здати іспит, забудеться вами через пару днів. Якщо ж ви зрозумієте, що ці знання необхідні вам надалі, засвоєне збережеться на довгі роки.
6
Повторення - мати навчання. Після того, як ви завчили весь матеріал, побіжно перегляньте його і повторіть через сорок хвилин. Потім прочитайте ще раз тему на наступний день. Тепер ви можете бути впевнені, що ці знання залишаться з вами надовго.
Кожен день людина отримує неймовірну кількість інформації. Якщо якась її частина без наслідків може бути загублена, то інша є вкрай важливою, і її необхідно запам'ятати. Щоб зробити запам'ятовування інформації більш ефективним, слід осмислити її.
Вам знадобиться
  • - олівець
Інструкція
1
Налаштуйте себе на те, що вам необхідно щось запам'ятати. Не вся інформація вам потрібна, тому ви не звертаєте на неї уваги і не запам'ятовуєте її. Якщо ж ви дасте мозку сигнал, що вам потрібно загострити увагу на цьому тексті, телефонному номері або фразі, то ця інформація з більшою ймовірністю відкладеться у вашій пам'яті.
2
Перегляньте зміст книги або зміст тексту, який вам потрібно запам'ятати. Це дозволить вам подумки сформувати структуру інформації. Потім вам буде значно простіше з'єднувати смислові блоки між собою, якщо ви будете точно знати, що і за чим слід.
3
Сформулюйте основні питання, відповіді на які ви повинні знайти в цьому матеріалі. Тоді ваша увага буде загострюватися на них, і ви з більшою ймовірністю запам'ятайте необхідну інформацію з першого разу.
4
Уважно прочитайте текст. Обов'язково виділяйте важливі місця і основні думки. Таке детальне прочитання залишить у вашій пам'яті важливі елемент інформації, вчепившись за які ви потім зможете відтворити всю картину. Якщо ви відчуєте, що відволіклися, почніть читання з того моменту, який пам'ятаєте.
5
Перекажіть текст самому собі або друзям після прочитання. Поясніть важкі для розуміння моменти і загострити увагу на важливих місцях. Якщо ви зрозуміли, що трохи призабули матеріал, через добу перегляньте його знову.
6
Відмовтеся від механічного запам'ятовування, заснованого на зір, слух і т.д. Воно не розраховане на довгострокову пам'ять і вже через 2-3 тижні ви не зможете пригадати, про що йшла мова.
7
Якщо вам потрібно запам'ятати телефон або іншу послідовність цифр, надайте кожній з них букву. Найпростіше «обізвати» цифри тією буквою, на яку вони починаються. Наприклад 0-Н, 1-О, 2-Д і т.д. Перекодуйте телефонний номер в буквений шифр. А потім складіть фразу, кожне наступне слово якої буде починатися на подальшу букву. Виходячи з того, що ви самі придумаєте пропозицію, запам'ятати його і розшифрувати буде значно простіше, ніж зазубрювати безликий ряд цифр.