Як швидко відклеїти шпалери. Як швидко і просто відклеїти старі шпалери.

Напевно під час ремонту ви стикалися з такою проблемою, як відклеювання старих шпалер. Сучасні флізелінові або вінілові шпалери видаляються досить просто, достатньо лише потягнути полотно. Але зняти старі паперові шпалери - завдання не просте. Знаючи декілька хитрощів, можна швидко впоратися з поставленим завданням.
Вам знадобиться
  • - ганчірка;
  • - пульверизатор;
  • - валик;
  • - губка;
  • - шпатель або шпалерний скребок;
  • - рідина для миття посуду;
  • - хімічні засоби для зняття шпалер.
Інструкція
1
Щоб швидше зняти старі паперові шпалери, змочіть їх поверхню вологою ганчіркою або теплою водою з пульверизатора. Зачекайте тридцять хвилин, за цей час шпалери просочаться водою, почніть віддирати їх від стіни за допомогою шпателя або шпалерного скребка. Для кращого ефекту додайте у воду рідке мило або рідину для миття посуду. У тих місцях, де шпалери практично не відстають, змочіть стіну ще раз гарячою водою.
2
Другий спосіб швидкого відклеювання шпалер скоріше доповнює перший. Перш ніж обробити стіни вологим валиком або обприскати з пульверизатора, зробіть на шпалерах невеликі надрізи і проколи гострим шпателем або ножем. Таким чином, волога активніше проникатиме, і папір промокне набагато швидше. Після чого зняти паперові шпалери не складе особливих труднощів.
3
Використовуйте спеціальні хімічні засоби для зняття шпалер: «Quelyd», «Cleo», «Metylan» та інші. Це швидкодіючі, високопродуктивні і абсолютно безпечні рідини. Завдяки хорошій і швидкої проникності крізь структуру шпалер, гарантують ефективне і швидке їх видалення. Приготуйте розчин відповідно до інструкції і нанесіть його на шпалери за допомогою валика або губки, почекайте півгодини для ефективної просочення. При необхідності повторіть процедуру змочування і видаліть шпалери.
4
Якщо старі шпалери приклеєні досить міцно, наприклад КМЦ або Бустілат, зробіть наступне: візьміть стару бавовняну тканину і гарненько змочіть її в гарячій воді. Прикладіть матеріал до стіни і пропарьте гарячою праскою. Проробляйте дану процедуру на невеликих ділянках і відразу ж намагайтеся віддерти старі шпалери, поки вони не встигли охолонути.
Зверніть увагу
Дотримуйтеся обережності при видаленні шпалер поблизу вимикачів і розеток. Для початку відключіть електроживлення, а потім відкрутіть щиток і почистіть під ним стіну від старого покриття.