Як скласти технічне завдання.

Технічне завдання , яка пишеться практично до всіх проектів, якщо для їх виконання наймається сторонній фахівець, може попсувати нерви як замовнику, так і виконавцю. Для того, щоб скласти технічне завдання , потрібно знати про деякі моменти.
Інструкція
1
Технічне завдання потрібно для того, щоб замовник точно дізнався чого він хоче, а виконавець зрозумів, що йому потрібно для цього делать.Еслі в технічному завданні ви напишете приблизний перелік дій і фразу "хочу , щоб все працювало добре! ", все буде працювати добре, але так, як вирішить программіст.Ідеальное технічне завдання - яке воно? По-перше, в технічному завданні повинні бути чітко прописані загальні положення. Це потрібно для того, щоб виконавець розумів, що він робить. У загальних положеннях можуть бути прописані характеристики обладнання, на якому повинна виконуватися робота, роз'яснення спірних моментів, глосарій і т.п.
2
Другий пункт - це чітко сформульовані цілі, яких потрібно досягти в процесі роботи. Написання цього розділу допоможе замовнику зрозуміти, чого він дійсно хоче, а виконавцю - згодом запропонувати рішення описаних проблем.
3
Третій пункт - це вимоги, які замовник пред'являє до виконання завдання. Без цього пункту не обходиться жодне технічне завдання . У ньому має бути чітко прописано, що саме, і в який термін хоче отримати замовник. Не потрібно думати, що опускаючи терміни виконання завдання ви даєте "свободу" виконавцю. Працювати в умовах невідомості дуже складно.
4
Технічне завдання не повинно бути занадто розпливчастим - адже виконавець може зрозуміти його невірно або не так, як потрібно замовнику. Водночас, технічне завдання не повинно бути занадто докладним - в будь-якому проекті має бути місце творчості. Крім того, якщо ви досконально знаєте, як повинен виглядати ваш сайт, журнал або прилад - що заважає зробити вам його самому?
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j3oGtElu808
Якщо в робочій діяльності вам часто доводиться мати справу зі сторонніми фахівцями або доручати виконання завдань іншим співробітникам, то для успіху справи вам необхідно навчитися грамотно складати технічне завдання. Звичайно, в кожній сфері можуть бути свої особливості, але існують загальні рекомендації для складання технічного завдання.
Інструкція
1
Написання ТЗ - початок будь-якого проекту, адже результат безпосередньо залежить від поставлених цілей. Технічне завдання може бути як основним документом, який регламентує відносини між замовником і підрядником, так і додатком до договору. У кожному разі, максимально докладно опишіть, що ви хочете отримати в результаті виконання роботи. Це може бути мета, продукція, послуга, задача. Напишіть, які завдання вирішує або функції виконує замовлений продукт.
2
Щоб уявлення про досягати мети замовника збігалося з баченням виконавця, необхідно детально, буквально по пунктах, описати хід виконання робіт. Вказуйте все, що вважаєте важливим і необхідним для розуміння процесу. Уникайте двозначностей і неоднозначних трактувань. Для обох сторін перелік і хід робіт повинен бути ясним і зрозумілим.
3
Пропишіть вихідні матеріали, які будуть потрібні для виконання роботи, їх формат, а також яким чином і в які терміни ці «исходники» будуть передані виконавцю. Всі ці дані необхідно прописати до підписання договору, щоб проект «Не буксував» через брак потрібних матеріалів з боку замовника.
4
Позначте чіткі терміни виконання завдань. Це необхідно для того, щоб обидві сторони могли планувати свою діяльність, відповідно до своїх можливостей і очікуванням другої сторони. При написанні технічного завдання тримаєте в думці якийсь запас часу, адже в процесі виконання терміни можуть зрушитися через додаткових погоджень або обговорень.
5
Важливо в процесі складання ТЗ вказати побажання замовника, особливо вподобані приклади подібних робіт, додаткові вимоги, маркетингову інформацію або дані проведеного дослідження. Виконавець або розробник буде чіткіше розуміти поставлені перед ним завдання, що призведе обидві сторони до спільного успіху.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, при виконанні всіх вимог і завдань, зазначених у ТЗ, виконавець має право вважати проект закінченим. Щоб уникнути суперечок і розбіжностей за термінами, видами та якістю робіт або послуг, якнайдетальніше викладайте інформацію.
Корисна порада
У творчих проектах доцільно давати виконавцю простір для фантазії та креативу. Для продуктивної роботи уникайте жорстких рамок і вітайте появу нових ідей.