Як відправити посилку в Молдавію.

Правила упаковки та оформлення посилок стандартні для всіх країн. Однак в кожній державі цей стандартний набір рекомендацій може бути збільшений. Існують такі додаткові правила і в Молдавії - вивчіть їх, перш ніж нести посилку в поштове відділення.
Інструкція
1
Купіть підходящу тару для вашої посилки. Її мінімальний розмір - 11х22 см або 11,4х16,2 см. Якщо ви купуєте коробку більшого розміру, переконайтеся в тому, що більша її вимір не перевищує 105 см, а сума периметра найбільшого поперечного перерізу і довжини - 200 см. Ще одна вимога, пропоноване до посилок - вага не більше 20 кг.
2
Перш ніж укладати речі в коробку, переконайтеся в тому, що їх можна пересилати. Існує список предметів, заборонених і умовно допускаються до пересилання. У кожній країні ці списки можуть доповнюватися або скорочуватися. Так, наприклад, в Молдавію не можна пересилати сірники, банкноти і цінні папери. Ювелірні вироби можна відправляти тільки в посилках з оголошеною цінністю. На деякі продукти і предмети накладені обмеження за обсягом: можна відправляти в некомерційному відправленні до 2 кг меду, 2 л вина, до 200 сигарет або сигар, а для ввезення медикаментів потрібно дозвіл від Міністерства охорони здоров'я. Повний список таких предметів для Молдавії ви можете дізнатися в поштовому відділенні або пошукати в інтернеті.
3
Все складові частини посилки упакуйте так, щоб вони не розбилися і не розсипалися під час транспортування. Коробку залиште відкритою: співробітник пошти може перевірити вміст посилки.
4
Заповніть митну декларацію форми CN 23 в 5 примірниках. У ній вам потрібно буде вказати прізвища, імена, по батькові адресанта і адресата, повні адреси відправника і одержувача, найменування, кількість і вагу предметів в посилці, характер відправлення. Якщо відправлення комерційне і його вартість - понад 2000 $, потрібно буде докласти рахунок-фактуру.
5
Адреса одержувача на коробці напишіть латинськими буквами. Назва країни можна написати як Moldova або Republic of Moldova. Індекс Молдавії складається з букв MD на початку, дефіса та чотирьох цифр. Наприклад, індекс Кишинева - MD-2001.
6
Перевіривши правильність оформлення, працівник пошти закриє і заклеїть коробку. Вам залишиться тільки заплатити за пересилку. Розрахувати приблизну вартість можна заздалегідь, скориставшись автотаріфікатором на сайті Пошти Росії.
7
Щоб посилку доставили швидше, можна скористатися послугами кур'єрських і транспортних компаній. Зазвичай тарифи в них вище, але є й переваги. Посилки, вартість яких перевищує 200 $, обкладаються митом. Деякі кур'єрські служби мають статус митного брокера, а значить, вони допоможуть одержувачу розмитнити посилку, коли вона вже прибуде до Молдавії. Зрозуміло, ця послуга теж не безкоштовна.