Як зупинити капілярна кровотеча.

Дрібні порізи, подряпини та інші травми шкірного покриву не рідкість в теплу пору року. Дачники, туристи і люди, які ведуть активний спосіб життя, готові до таких неприємностей і постійно носять з собою маленький набір для перев'язки та дезінфекції ран. Батьки теж повинні бути готові надати першу допомогу дітям, які часто отримують дрібні травми на прогулянці.
Вам знадобиться
  • - марля або бинти;
  • - йод.
Інструкція
1
Капілярні кровотечі бувають двох видів: зовнішні і внутрішні. Зовнішні характеризуються виділенням крові на всій поверхні рани. Така кровотеча виникає при саднах з розривом верхнього шару шкіри і неглибоких порізах. У більшості випадків кров скоро зупиняється сама, але якщо цього не відбувається, доведеться докласти надати першу допомогу.
2
Підніміть пошкоджену кінцівку так, щоб рана була вище рівня серця. Кровотеча повинна зупинитися або стати не таким інтенсивним. У пошкодженому посудині знижується гідростатичний тиск, що і призводить до такої реакції.
3
Коли кровотеча стане не таким рясним, накладіть пов'язку, що давить, що складається з декількох шарів марлі, косинки, носової хустки або бинтів. Коли вона просочиться кров'ю, зверху додайте ще одну пов'язку.
4
Щоб тимчасово зупинити кровотечу, максимально зігніть суглоб, що знаходиться вище рани. Ви притисне магістральний посудину, і кров перестане текти. Найбільш надійний спосіб - накладення джгута. Затягніть його якомога ближче до рани, але вище неї. Під джгут підкладіть тканину і записку з точним часом накладення. Влітку його можна тримати не більше півтора години, а взимку - не більше години, після чого на 15-20 хвилин ослабте джгут.
5
Якщо ранка невелика, але ви боїтеся, що всередину може потрапити інфекція, навколо садна шкіру помажте йодом або обробіть її перекисом водню, а зверху прикріпіть бактерицидний пластир. Щоб подряпина швидше зажила, скористайтеся медичним клеєм БФ-6. При виникненні хворобливих відчуттів прикладіть до рани мішечок з льодом або холодною водою.
6
Внутрішнє капілярна кровотеча виникає при закритих пошкодженнях (розрив внутрішніх органів через падіння або ударів), проникаючих пораненнях і захворюваннях внутрішніх органів. Виділення крові в грудну клітку характеризується блідістю, задишкою, відкашлюванням пінистої крові. Сядьте, не їжте і не пийте, викличте швидку допомогу.
7
При внутрішній кровотечі, що йде в черевну порожнину, ляжте на спину, покладіть собі на живіт мішок з льодом або дуже холодною водою. Викличте швидку допомогу. Пам'ятайте, внутрішні кровотечі найбільш небезпечні. Щоб зберегти кровопостачання органів, прийміть горизонтальне положення, підніміть ноги і закиньте голову. Закрийтеся ковдрою, щоб зігрітися. Ці дії допоможуть запобігти шок.