Як визначити обсяг ємності. Як вважати теплове навантаження.

Місткість ємності можна дізнатися різними способами. Якщо об'єкт вимірювання має правильну геометричну форму, визначте його розміри і скористайтеся відповідним алгоритмом розрахунку.
Вам знадобиться
  • - мірний посудину;
  • - рулетка;
  • - калькулятор;
  • - відома маса азоту;
  • - манометр;
  • - термометр;
  • - формули для визначення обсягу геометричних тіл.
Інструкція
1
Встановлюючи обсяг ємності правильної геометричної форми (призми, паралелепіпеда, піраміди, циліндра, конуса, кулі і т.д.), знайдіть її внутрішні лінійні розміри і розрахуйтеся. Наприклад, заміряйте і позначте відповідно літерами h, d висоту і внутрішній діаметр циліндричної бочки.
2
Застосувавши формулу знаходження об'єму циліндра, помножте число 3,14 на квадрат діаметра підстави бочки і на її висоту. Отриманий результат поділіть на чотири (V = d h/4). Визначаючи місткість ємності, що має форму іншого геометричного тіла, скористайтеся формулою розрахунку обсягу для відповідної фігури.
3
Якщо математичним шляхом складно знайти місткість ємності неправильної форми, заповніть її доверху водою. В цьому випадку обсяг рідини буде дорівнює відповідному параметру об'єкта виміру. Акуратно злийте в воду в калібрований посудину або в ємність правильної форми.
4
Визначте обсяг за шкалою з діленнями, якщо ви залили рідину в мірну посудину. Ця величина буде дорівнює місткості вимірюваної ємності. Залив воду в посудину правильної геометричної форми, розрахуйте її обсяг за описаним вище методом.
5
Якщо об'єкт вимірювання можна герметично закрити, але він занадто великий для заповнення водою, закачайте в нього відому вам масу азоту. За допомогою манометра і термометра виміряйте відповідно тиск і температуру всередині ємності. Знайдіть в кубометрах обсяг закачаного газу по формулі V = (m? R? T)/(M? P).
6
Виразіть тиск в Паскалях, а температуру в Кельвінах. Помножте масу газу m на його температуру t і на універсальну газову постійну R. Отриманий результат розділіть на добуток тиску азоту P і його молярної маси M, яка становить 0,028 кг/моль.