Що не зриватися на дитині.

Батьки часом зляться, втомлюються і роблять помилки. Буває, вони вихлюпують роздратування на власних дітях, бо ті «виводять з себе» набагато частіше, ніж начальник, дружина і сусіди разом узяті. Важливо навчитися контролювати свій гнів і не зриватися на дитині.
Інструкція
1
Не тримайте в собі накопичене роздратування. Виплесніть його через активні дії. Займіться спортом, зробіть прибирання або просто попинал подушку. Добре допомагають прогулянка на свіжому повітрі і контрастний душ.
2
Не відмовляйтеся від допомоги бабусь. Іноді залишайте дитину з ними на кілька годин, а час, що звільнився витратьте на себе. Влаштуйте невеликий відпочинок, поспілкуйтеся з друзями або сходіть в кіно. Зробіть собі приємне: купите обновку, займіться улюбленою хобі або з'їжте шматок торта. У задоволених і спокійних батьків щасливі діти.
3
Якщо ви відчуваєте, що нерви на межі, скористайтеся порадами психологів. Підіть на п'ять хвилин в іншу кімнату, зробіть глибокий вдих, потім з шумом видихніть повітря і порахуйте до десяти. Вмийтеся прохолодною водою.
4
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Можливо, ваша нервова система потребує відновлення, і вам слід пропити курс заспокійливих препаратів.
5
Пам'ятайте, що дитина ні в чому не винен, і на нього не можна вихлюпувати свої негативні емоції. Спалахи гніву потрібно вчасно гасити, інакше ви завдасте малюкові психічний або навіть фізичну шкоду.
6
Якщо ви все ж зірвалися і накричали на дитину, не соромтеся і попросіть у нього вибачення за незаслужену образу. Поговоріть з дитиною, поясніть, чому ви так вчинили і пообіцяйте, що постараєтеся надалі контролювати свої емоції.
7
Чи не корите себе і не мучити докорами. Краще постарайтеся виправити становище. У важких стресових ситуаціях не завадить професійна допомога психолога.
8
Чітко визначте свої життєві пріоритети. Ніякі неприємності на роботі не варті того, щоб незаслужено ображати своїх дітей. Близьких і рідних людей потрібно берегти. Любіть своїх дітей, будьте до них добрі і поблажливі, і вони вам дадуть відповідь тим же.