Як відтерти з шпалер ручку. відтерти шпалери від вина.

Плями на шпалерах - досить-таки поширене явище в будинку, де живуть маленькі діти. «Шедеври», намальовані малюками, звичайно ж, прекрасні. Але, як правило, вони абсолютно не поєднуються із загальним оформленням квартири, особливо якщо малюк використовував для їх створення кулькову ручку.
Вам знадобиться
 • - лимонна і щавлева кислота, вода;
 • - лимонний сік;
 • - марганцівка, 70% оцтова кислота, перекис водню;
 • - питна сода, нашатирний спирт, вода;
 • - варене яйце;
 • - ватяні диски, поролонова губка або м'яка ганчірочка
Інструкція
1
Малюк напевно оцінить, якщо поверх його малюнків ви повісите підходящі за розміром і кольором рамки, та й відвідали ваш будинок гості дізнаються, що в сім'ї росте великий художник. Це чудовий вихід із ситуації, якщо дитина прикрасив малюнками шпалери в дитячій кімнаті, а ось для оформлення вітальні - це далеко не кращий варіант.
2
Відтерти з шпалер ручку можна за допомогою суміші, що складається з 10 г лимонної і 10 г щавлевої кислоти, розчиненої в 100 мл води. Отриманим речовиною акуратно, не натискаючи, обробіть пляма від ручки. Через деякий час «шедевр» поблідне і зникне.
3
Ефективний у боротьбі з чорнильними плямами і лимонний сік. Просочіть їм ватний диск і прикладіть до шпалер на 5-10 хвилин.
4
Легко справляється з плямами від ручки на шпалерах розчин, отриманий шляхом змішування марганцівки і 70% -ної оцтової кислоти. Занурте в нього звичайну пензлик для малювання і нанесіть засіб на забруднені ділянки шпалер. Через деякий час сліди від чорнила зникнуть. Не лякайтеся, якщо після використання такого способу на шпалерах залишаться темні плями. Їх легко видалити за допомогою перекису водню.
5
Для видалення плям від ручки на шпалерах приготуйте засіб, що складається з 200 мл води, 2 чайних ложок питної соди і 1 чайної ложки 10% -ного нашатирного спирту. Акуратно обробіть пляма, діючи від країв до середини.
6
Зваріть звичайне куряче яйце і охолодіть його. Розріжте яйце навпіл і прикладіть одну з його половинок до забрудненого чорнилом ділянці шпалер на кілька хвилин.
Зверніть увагу
Перш ніж приступити до відтирання ручки з шпалер тим чи іншим засобом, протестуйте його на непримітному ділянці полотна, що знаходиться, наприклад, за диваном. Якщо забарвлення його змінилася, скористайтеся іншим методом.
Забруднені шпалери можуть зіпсувати не тільки інтер'єр, але і настрій господарям квартири. Незважаючи на те, що до шпалер зазвичай ставляться дбайливо, з ними все одно трапляються різні неприємності. Наприклад, дитина може намалювати який-небудь шедевр. Або гості повели себе не зовсім адекватно і випадково виплеснули суп прямо на чистеньку стіну. Миються шпалери можна спробувати відтерти.
Вам знадобиться
 • меланиновой губка
 • Засіб для миття унітазів «Санитоль»
 • Засіб для миття плити «Бджілка»
 • Ластик
 • Гумова губка
Інструкція
1
Насамперед, оцініть розмір і характер плям. Найменше клопоту зі слідами від олівців. Вони навіть з паперових шпалер оттираются ластиком (правда, іноді разом з малюнком). Акварельні фарби з миються шпалер можна змити просто водою і м'якою ганчіркою. Головне в цьому випадку - не сильно терти, інакше можна добитися прямо протилежного ефекту.
2
Інша річ, якщо дитина воліє кулькову ручку або воскові крейди. Від таких дитячих витівок зазвичай дуже добре допомагає меланінового губка. Купити таку можна в багатьох мережевих магазинах, періодично вони почали траплятися і в магазинах госптоварів. Такі губки продаються в наборах по дві штуки. Крім уже згаданих крейди і кулькових ручок, вони відтирають і пастель. Шпалери оттираются досить швидко, особливо якщо вони не дуже рифлені.
3
Кілька великих зусиль потрібно, якщо ваш малюк неправильно зрозумів вираз «картина маслом». Оскільки він ще, швидше за все, не знає, що таке олійні фарби, то може зрозуміти цей вислів буквально і написати картину вершковим або рослинним маслом. Меланінового губка в такій ситуації навряд чи допоможе, відтирати доведеться дуже жирні плями. Можна нанести м'якою губкою засіб для миття плити «Бджілка» і потім змити водою. Якщо ж не допоможе, тоді спробуйте гель для унітазу «Санитоль». Наносити його необхідно щіткою або гумової губкою, тому що поролон від нього злипається. Залиште засіб на стіні хвилин на двадцять, а потім змийте водою.
Зверніть увагу
Не варто користуватися для миття шпалер абразивними пастами. Жирні плями вони не видалять, а поверхню шпалер можуть пошкодити. «Санитоль» необхідно змивати в рукавичках.
Корисна порада
Засіб для унітазів «Санитоль» можна замінити будь-яким іншим, але вітчизняного виробництва - імпортні засоби на настільки екстремальне застосування не розраховані.