Як відмовити в грошах.

Знайомий просить у вас гроші в борг, але ви не впевнені, що він їх поверне. Але, з іншого боку, вам не хочеться псувати відносини і незручно відмовляти. Як же вийти з ситуації з найменшими втратами?
Інструкція
1
Грошове питання часто є причиною сварок навіть між друзями. Тому, якщо ви не дуже впевнені у кредитоспроможності приятеля, позичайте суму, з якою не шкода розлучитися.
2
Іноді треба вміти говорити «ні». Скажіть прямо, що не можете дати в борг, нічого не пояснюючи - це ваше право. Якщо вам незручно відмовляти без приводу, пошліться на те, що при собі у вас тільки невелика сума.
3
Також вірний спосіб не давати грошей - не мати їх. Тримайте в гаманці невелику кількість готівки, а решта грошей нехай будуть на банківських картах. Тоді, відмовляючи, вам не доведеться брехати.
4
Не варто займати відразу велику суму людині, яка ніколи у вас в борг не брав. Наприклад, банки, що дають позики, керуються кредитною історією боржника. Особи з підмоченою репутацією або не мають кредитної історії, швидше за все, отримають відмову у великому кредиті.
5
Вас з нез'ясовних причин щось насторожує в проханні? Іноді невербальні знаки говорять більше, ніж слова. Мозок людини здатний зчитувати ці сигнали і видавати їх у вигляді смутного почуття. Краще прислухатися до інтуїції - швидше за все, ваш внутрішній голос прав.
6
Якщо хто просить наполегливий, а запитувана сума велика, поясніть, що всі грошові активи у вас вкладені в акції. Або перебувають на строковий банківський вклад.
7
Існує тип людей, що постійно живуть у борг. Найчастіше повертають вони гроші дуже неохоче. Якщо це ваш знайомий, можливо, варто дати йому невелику суму, попрощавшись з нею. Зате на майбутнє ви будете застраховані від більш великих витрат - швидше за все, більше він просити посоромиться. А якщо не посоромиться, можна нагадати про невіддані
8
Але пам'ятайте, що в житті є речі важливіші за гроші. У всьому потрібно знати міру - інакше ви ризикуєте уславитися скнарою. Може бути, не треба відмовляти людині, яка дійсно потребує допомоги?