Як не замерзнути.

Сильні морози і виснажливий крижаний вітер відбивають бажання виходити на вулицю. Якщо ви є людиною, який насилу переносить низькі температури, підготуйтеся до випробування холодом заздалегідь.
Інструкція
1
Боротьбу з морозом не витримає втомлений і ослаблений організм. Тому перше, про що необхідно подбати в холоди - достатній сон і відпочинок. Чи не засиджуйтеся ввечері перед телевізором чи монітором, для повноцінного відновлення сил ви повинні спати не менше 8-9 годин на добу.
2
В холодну пору року людський організм витрачає приблизно в 1,5-2 рази більше енергії, ніж влітку. Люті морози - не час для дієти і розвантажувальних днів. Слідкуйте, щоб у ваш зимовий раціон входили страви зі злаків, м'яса, овочів і горіхів. На сніданок з'їжте класичну вівсяну кашу і бутерброд з вершковим маслом, ці продукти забезпечать вам необхідний запас калорій і допоможуть пережити нелегкий шлях на роботу чи навчання. З напоїв віддавайте перевагу гарячого чаю і шоколаду. У сильний мороз не захоплюйтеся газованою водою, і особливо алкоголем. Спиртні напої кілька посилюють тепловіддачу, тому після келиха вина ви замерзнете набагато швидше.
3
Особливу увагу приділіть своєму одязі. Вона повинна бути максимально практичною і зручною. Не варто надягати на себе «сто одежинок». Краще обмежтеся якісним термобілизною, зручним светром з натуральних матеріалів, теплою верхнім одягом, який добре закриває область шиї і попереку. Обов'язково надіньте щільні рукавиці або рукавички і головний убір. Додатковим захистом від пронизливого вітру стане капюшон, накинутий поверх шапки. Ступні, які страждають від морозу в першу чергу, одягнувши теплі вовняні шкарпетки. Така екіпіровка цілком вбереже вас від обмороження.
4
Якщо ви змушені тривалий час перебувати на вулиці в мороз, спробуйте використовувати таке зігріваючий вправу. Сильно стисніть кисть в кулак і потримайте її в такому стані кілька секунд. Потім просто розслабте руки. Прилив крові, наступний після напруги м'язів, зігріє ваші кінцівки. Головне, не стійте без руху, активна діяльність у вигляді ходьби або стрибків на місці, допоможе вам впоратися навіть з самим лютим морозом.