Як визначити клімат.

Слово "клімат" грецьке і в перекладі означає «нахил». Стародавні греки счітіталі, що температура повітря залежить лише від кута падіння сонячних променів на поверхню Землі. Чим вище Сонце, тим більше тепла отримує земна поверхня і сильніше прогрівається прилежащий до неї шар повітря. Земля ділилася на кліматичні зони відповідно до тривалості дня та середньою висотою Сонця над горизонтом.
Інструкція
1
Слово "клімат" як науковий термін ввів у вживання 2000 років тому давньогрецький астроном Геппарх. Він хотів показати, що саме кутом падіння сонячних променів до поверхні Землі, який різний у кожній конкретній місцевості, визначаються погодні умови. Клімат - це температурний режим, який характеризується певними показниками і закономірністю атмосферних процесів, характерними для даної місцевості.
2
На клімат Землі в цілому впливають три основні процеси - влагооборот, теплооборот, загальна циркуляція атмосфери. Клімат кожної окремої місцевості залежить від багатьох факторів: її географічної широти, висоти над рівнем моря, рельєфу, розподілу води і суші, океанічних течій, наявності або відсутності сніжного і крижаного покриву, рослинності, а останнім часом і від діяльності людини. Всередині одного кліматичного поясу можуть спостерігатися ділянки з різним мікрокліматом.
3
Виділяється сім основних кліматичних поясів - екватіріальний, два тропічних, два помірних і два полярних. Між ними розташовуються шість перехідних, переважаючі повітряні маси в яких змінюються в залежності від сезону. Приміром, в субтропіках влітку погоду формує рух тропічних потоків, а взимку - повітря помірних широт. Межі поясів визначаються по розташуванню атмосферних фронтів. В кожному поясі існують ще 4 підтипи - материковий, океанічний, клімат західного і східного берега.
4
Візьміть кліматичну карту Землі. Екваторіальний пояс на ній позначається червоним кольором. Далі слідують декілька світліші ділянки - субекваторіальний зона.
5
Тропічні кліматичні зони двома смугами, з півночі і c півдня, прилягають до екваторіального поясу. На карті виділені червоно-коричневим кольором. Слідом ідуть субтропічні зони - жовтий колір. Зелений колір в Північному і Південному півкулі - зони помірного клімату. Синій колір - субарктичний і субантарктичний пояса. Блакитний - арктичний і антарктичний.