Як не купити заставний автомобіль.

Заставним автомобіль називається, якщо був куплений в кредит і є запорукою забезпечення кредиту або є заставним забезпеченням по якому-небудь іншому кредиту. І в першому, і в другому випадку держатель застави в будь-який момент може продати машину, не питаючи про це власника.
Інструкція
1
Особливо ретельно перевірте автомобіль на предмет знаходження його в заставі, якщо він був придбаний у офіційного дилера і через 3-6 місяців продається. Найчастіше нові автомобілі і опиняються несподівано заставними.
2
Зателефонуйте офіційного дилера, у якого був спочатку куплений цей автомобіль, а ще краще - з'явитеся до нього особисто разом з продавцем. З'ясуйте у нього, яким чином була придбана машина: в кредит або за «живі» гроші. Крім того, перевірте, чи платив насправді продавець за нього гроші. Це може бути або касовий чек, або платіжне доручення для безготівкової оплати.
3
Відмовтеся від покупки автомобіля, якщо він недовго був у користуванні і незабаром знову був виставлений на продаж. З'ясувати факт знаходження в заставі автомобіля, купленого було у використанні, дуже складно. Простіше знайти новий варіант для покупки.
4
Зверніть увагу на ПТС. Заставний автомобіль найчастіше продається по його дублікату, виданому замість втраченого. Також зверніть увагу на написи і друку на полях паспорта ТС, де вказуються особливі відмітки. Відмовтеся від придбання такої машини, так як ризик нарватися на шахрая досить великий.
5
Скрупульозно звірте паспортні дані власника авто з його даними, зазначеними в ПТС. Нерідкі випадки, коли продавець зовсім не є власником авто. Також ні в якому разі не купуйте автомобіль в ломбарді і подібних закладах. Ризик купити заставне авто - це найменше зло, якого слід очікувати від такої покупки.
6
Зберіть найповнішу інформацію про продавця. По можливості перевірте її і зробіть його фотографію. У разі, якщо ви все-таки підхопите шахрая, це допоможе розшукати його і притягнути до відповідальності.
7
У договорі купівлі-продажу обов'язково вкажіть повну вартість покупки. Вимагайте від продавця письмової гарантії, що автомобіль не перебуває в заставі, не проданий нікому іншому, не перебуває під арештом і не обтяжений правами третіх осіб.