Як в BIOS налаштувати кулер. налаштуванні вентиляторів в биосе.

Стабільна робота охолоджуючої системи комп'ютера дозволяє продовжити термін служби багатьох пристроїв і запобігти їх поломку. Для налаштування параметрів вентиляторів рекомендують використовувати комплекс програм і утиліт.
Вам знадобиться
  • Speed Fan.
Інструкція
1
У першу чергу перевірте налаштування вентиляторів, використовуючи микропрограмму материнської плати. Увімкніть комп'ютер. Після появи першого завантажувального меню натисніть клавішу Delete і дочекайтеся відкриття меню BIOS.
2
Перейдіть в меню Advanced Chipset. Важливо відзначити, що в певних моделях плат дане меню може мати іншу назву. Знайдіть пункт, що відображає параметри вентиляторів, встановлених в системному блоці. Пам'ятайте про те, що не всі куллер підлягають налаштуванню. Деякі моделі завжди обертаються з певною незмінною швидкістю.
3
Переконайтеся, що функція Always Fan активна. Якщо можливості прошивки дозволяють встановити конкретну швидкість для вентиляторів, виберіть показник 100%. Встановіть це значення для кожного доступного куллера.
4
Кілька разів натисніть клавішу Esc для повернення в головне меню BIOS. За допомогою стрілок виділіть поле Save & Exit Setup і натисніть клавішу Enter. Натисніть кнопку Ok. Зачекайте, поки виконається завантаження операційної системи.
5
У тих ситуаціях, коли функціонал прошивки сильно обмежений, використайте програму Speed Fan. Виконайте інсталяцію цієї програми і запустіть її. Почекайте деякий час, поки вам буде представлена інформація про стан доступних вентиляторів.
6
Деактивуйте функції автоматичної зміни швидкості обертання кулерів. Встановіть показник 100% для кожного пристрою. При роботі з мобільним комп'ютером розумніше не активувати максимальні швидкості. Це дозволить продовжити термін роботи ноутбука без підключення джерела живлення.
7
Якщо ви хочете, щоб програма автоматично регулювала роботу кольорів, активуйте функцію «Автоскорость вентиляторів». Врахуйте, що після закриття програми Speed Fan швидкість кольорів прийде до початкового значення.
Якщо системний блок комп'ютера сильно шумить, а після його виключення відразу стає помітна тиша в кімнаті - це не нормальна ситуація. Шум від комп'ютера не повинен перевищувати допустимих норм, і вже точно не повинен вам заважати спати або чути те, що вам каже сусід.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - програма SpeedFan.
Інструкція
1
Можливо, ваш системний блок засмітився від пилу (з часом таке відбувається практично з усіма персональними комп'ютерами) - почистіть його акуратно пилососом. Якщо ж він чистий, можливо, вам всього лише потрібно відрегулювати швидкість обертання вентиляторів. Запустіть браузер і в рядку пошуку введіть назву програми - SpeedFan. Пройдіть по одній з перших посилань і скачайте програму на вінчестер. Можна завантажити програму на одному з софт порталів www.softportal.com. Встановіть програму, запустивши установчий файл.
2
Запустіть програму. Потрібно буде трохи почекати, поки програма виконає аналіз операційної системи. Якщо вам важко орієнтуватися в написах англійською мовою, натисніть на кнопку Configure і змініть мову на російську на вкладці Options. Тепер потрібно включити апаратну підтримку регуляції швидкості обертання вентилятора на материнській платі. Натискаєте на кнопку «Конфігурація», потім - кнопку «Додатково». Міняєте значення на Software contolled і натискаєте «Ок». Якщо ваша материнська плата визначилася програмою, то це значення буде встановлено відразу.
3
Відрегулюйте швидкості обертання вентиляторів в комп'ютері, натискаючи на стрілки управління. Не варто сильно занижувати показники, так як вентилятори встановлені в системному блоці комп'ютера не для шуму, а для забезпечення охолодження запчастинах. Якщо комплектуючі будуть перегріватися, це призведе до поломки комп'ютера. Намагайтеся підібрати найбільш оптимальні значення параметрів, щоб швидкість кулера була низькою, але й не заважала своїм звуком оточуючим.
4
Програма SpeedFan також виводить температуру комплектуючих, і якщо ви залишите її працювати в панелі завдань, ви зможете спостерігати за температурним режимом всередині вашого комп'ютера.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MrNPDVvkwCI