Як організувати торгівлю продуктами. Як організувати роздрібну точку по продажу молочних продуктів.

Торгівля продуктами харчування вважається одним з вигідних напрямків малого та середнього бізнесу. При правильній оцінці купівельної спроможності і вибору асортименту це справа приносить гарний прибуток.
Інструкція
1
Для початку необхідно вибрати місце для торгівлі та асортимент. Наприклад, поряд з бізнес-центрами, підприємствами, державними установами вигідно продавати кулінарію. У спальному районі популярні молочні продукти, хлібобулочні та кондитерські вироби, крупи, алкоголь, сигарети. У магазині на околиці міста покупці часто запитують прохолодні напої, бутерброди і гамбургери у вакуумній упаковці. У «золотому квадраті» можуть бути популярні дорогі продукти.
2
Наступний крок - отримаєте всі необхідні документи на торгівлю продуктами харчування, ліцензію на продаж алкоголю. Напишіть заяву в СЕС і пожежну інспекцію. Фахівці від цих відомств перевірять приміщення на професійну придатність і видадуть відповідний висновок.
3
Тепер потрібно вибрати відповідну назву для торгової точки. Воно має бути яскравим, незабутнім і чітко відображати асортимент магазину. Наприклад, «Смакота», «Ласунка», «Авоська», «М'ясний бенкет» і т.д. Під стать назвою необхідно зробити і вивіску для торгової точки.
4
Також вам буде потрібно торгове обладнання - стелажі, холодильники, касова зона. Перш ніж закуповувати все це оснащення, необхідно визначити, який тип торгівлі буде у вашому магазині - самообслуговування, або через прилавок. Для самообслуговування потрібні стелажі, полиці, морозильні камери з яких покупцям буде зручно брати товар, а продавцеві стежити за порядком в торговому залі. При торгівлі через прилавок важливо, щоб вся продукція була добре видна клієнтам.
5
Потім потрібно забезпечити торгову точку товаром. Сьогодні багато постачальників самі привозять товар в магазин. Продзвоните фірми-виробники потрібних вам товарів, уточніть контакти постачальників у вашому місті. Зв'яжіться з ними і замовте продукцію. Деякі товари, наприклад, фрукти або овочі можна закуповувати на оптових ринках.
6
Розставляючи товар на полицях, не забувайте про правила мерчандайзингу. Тобто у кожної продукції має бути своє місце і правильне сусідство. Наприклад, не можна розміщувати в одному холодильнику солодкий торт і солону рибу або копчене сало. По-перше, це забороняють санітарні правила і норми. А по-друге, таким товарним сусідством зацікавити покупця не вдасться.
7
Найміть хороших продавців і відкривайте двері свого магазину для покупців.