Як рахувати річний відсоток на кредити. Як расщітать річні відсотки по кредиту.

Споживче кредитування сьогодні є досить поширеною послугою. Взявши гроші в банку, можна купити бажане і не збирати на це роками. Але при цьому необхідно знати, скільки за таке задоволення потрібно буде переплатити.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і випишіть на нього наступну інформацію: сума коштів, взята вами в кредит, сума разом з відсотками, яку вам потрібно буде виплатити банку і термін, на який ви взяли кредит. Всі ці дані ви можете подивитися в договорі за кредитними зобов'язаннями.
2
Тепер, щоб розрахувати річний відсоток по вашому кредиту, із загальної суми разом з відсотками, яку вам потрібно буде виплатити відніміть суму, яку ви взяли у банку. Потім вийшло значення розділіть на термін надання кредиту (в роках) і помножте на 100%. Отримане число і буде річною процентною ставкою.
3
Розрахувати річну відсоткову ставку по кредиту ви можете й іншим способом. Для цього складіть всі суми щомісячних платежів, згідно з графіком. Потім додайте до отриманого результату розмір комісії, якщо ви оплачували її. Крім того, якщо кредит вам видавався у вигляді кредитної картки, додайте ще суму річного обслуговування цієї картки. Далі підсумкове значення помножте на відсоток по кредиту, зазначений у договорі, розділіть на термін кредиту (в роках) і помножте на 100%. Вийде значення «ефективною» процентної ставки, тобто тієї, яку ви заплатите кредитної організації за користування грошовими коштами.
4
Якщо при оформленні кредиту ви оформляли послугу страхування, за неї вам теж потрібно буде заплатити певний відсоток. Тому уважно вивчіть договір по кредиту, особливо інформацію, прописану дрібним шрифтом.
5
Крім того, якщо при оформленні кредиту ви сплачували комісію банку, ви можете її повернути як після сплати повної суми боргу, так і відразу після отримання грошей. Для цього у вільній формі напишіть претензію про повернення коштів. Якщо банк відмовить у задоволенні вашої претензії, ви маєте право звернутися до суду, але, як правило, банки не доводять справу до суду і повертають гроші.