Як бути, якщо скло потрапило в ногу. Як відчути, що є в нозі скло.

В теплу пору року, коли ви одягаєте босоніжки і іншу відкрите взуття, є ризик отримати травму ноги осколком скла. Пляжі теж не завжди є зразками чистоти і безпеки, і порізи стоп там досить часте явище. Візьміть за правило завжди брати з собою хоча б мінімальний набір засобів для дезінфекції ран і перев'язки.
Вам знадобиться
  • - перекис водню;
  • - зеленка;
  • - бактерицидний пластир;
  • - бинт.
Інструкція
1
Якщо ви наступили на осколок скла, видаліть сторонній предмет з ранки, щоб він не погіршував травму. Не можна залишати гострі скельця в рані, так як на шматочку можуть бути бактерії, а при перев'язці ви можете ще глибше порізати тканини і судини.
2
Промийте рану під струменем проточної води, щоб видалити шматочки сміття і бруд. Обробіть поріз перекисом водню, цей засіб при зіткненні з пораненою поверхнею виділяє атомарний кисень, а ця його форма знищує більшість відомих мікробів.
3
Краї травмованої шкіри обробіть зеленкою. Але тільки краю! Не лийте засіб в саму відкриту рану, тим самим ви можете спалити тканини. Йод не подіє на стафілокок, тому його застосування в даному випадку безглуздо.
4
Заклейте рану бактерицидним пластиром. Це засіб просякнуте антисептичним складом. Пластир на тканинній основі краще тримається і дозволяє шкірі дихати.
5
Якщо ранка досить велика, прикладіть стерильні серветки, притисніть їх до порізу. Зверху щільно і туго перебінтуйте стопу. Зафіксуйте пов'язку, щоб вона не злетіла при ходьбі.
6
Іноді порізи можуть бути дуже глибокими. Якщо кров ніяк не зупинити, вам необхідно накласти джгут вище рани. Передаючи судини пальцями і пошукайте відповідний ремінь або смужку тканини для джгута. Затягнути пов'язку потрібно тугіше, але сподіватися на своє лікування не варто, потрібно якомога швидше звернутися до лікарні або викликати швидку допомогу.
7
Венозна кровотеча після порізу склом можна зупинити і за допомогою тампонів і бинта. Але і в цьому випадку потрібно показати рану лікаря, щоб уникнути можливих інфекцій та розвитку ускладнень.
8
Всякі травми краще попереджати, ніж позбавлятися від їх неприємних наслідків, тому не ходіть босоніж. А збираючись в похід, беріть тільки закрите взуття.