Як вибрати кий для більярду.

Успіх у грі в більярд залежить насамперед від майстерності гравця. Другим складовим успіху є якісний, міцний і зручний кий , який повинен відчуватися як продовження власної руки. Для того, щоб грати києм було з задоволенням, необхідно правильно підібрати його при покупці.
Вам знадобиться
  • Спеціалізований магазин, де продаються аксесуари для більярду
Інструкція
1
Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений кий . Якщо вам потрібна недорога модель, купуйте кий , виготовлений з кленової деревини, амарнта, венге, палісандрового дерева, граба. Що стосується дорогих моделей, то вони виготовляються їх рідкісних порід дерева (наприклад, ебена або північноамериканського «цукрового» клена) і можуть коштувати більше тисячі доларів, що, однак, може ніяк не відбиватися на їх ігрових властивостях.
2
Визначтеся з тією сумою, яку ви збираєтеся витратити на покупку кия. Найдорожчі киї - авторські, виготовлені вручну з цінних порід дерева. Але може виявитися, що грати таким києм незручно. Істотно здорожують вартість кия декоративні прикраси, інкрустація, гравіювання. Багато прикрашені киї з цінних порід дерева підійдуть більше як подарунок, ніж як інструмент для хорошої гри.
3
Вирішіть, для чого саме вам потрібен кий - для гри з друзями або для серйозних занять більярдом. Від цього залежить, чи варто купувати високоякісну дорогу модель або ж підійде бюджетний варіант вартістю 100 - 300 доларів.
4
Підберіть оптимальну довжину, товщину і вага кия (стандартна довжина становить 160 см, вага - близько 700 грам). Візьміть кий в руки, щоб визначити, чи зручно вам його тримати. Слід мати на увазі, що гравцям невисокого зросту зручніше грати києм, які мають баланс «вперед». Що стосується товщини, то початківцям гравцям зручніше використовуватиме кий з більш товстим шафтом, в той час як професіонали воліють киї меншого діаметра. Товщина турняка (та частина кия, що лежить в руці) впливу на гру не надає і вибирається за принципом зручно-незручно.
5
Огляньте кий на наявність можливих вад. Колір кия залежить від породи дерева, обробки, обробки, покриття. На жорсткість кия впливає кількість запілів («пір'я»). Чим їх більше на шафтом, чим жорсткіше буде кий , тобто він не буде згинатися і пружинити при ударах. Це принципово для гри високого рівня.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xaZGwFIV3k8
Корисна порада
Перш ніж купити кий, обов'язково потримайте його в руках, щоб визначити, чи зручно вам їм буде грати. Оптимальним було б зіграти києм хоча б одну партію перед тим, як купити його. На жаль, в більшості магазинів це неможливо.