Як повернути китайський телефон.

Сучасний ринок переповнений різними «вигідними» пропозиціями купити ту чи іншу широко функціональну річ китайського виробництва за дуже привабливою ціною. Але найчастіше покупець стикається з тим, що придбаний ним товар з тих чи інших причин не виправдовує рекламних обіцянок.
Вам знадобиться
  • - претензія продавцю;
  • - Росспоживнагляд;
  • - Товариство захисту прав споживачів;
  • - доступ в інтернет;
  • - принтер;
  • - сканер;
  • - касовий або товарний чек.
Інструкція
1
Щоб повернути продавцеві неякісний китайський телефон, посилайтеся на закон РФ від 7.02.1992 «Про захист прав споживачів». Відповідно до даного закону покупець, якому був проданий товар неналежної якості (в разі, якщо його недоліки не обмовлялися продавцем), має право відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернути сплачену за товар грошову суму. Крім того, посилаючись на вищенаведений закон, ви маєте право вимагати, зокрема, замінити товар на такий же, але іншої марки (артикулу, моделі) з відповідним перерахуванням його ціни.
2
Повернути товар неналежної якості можна протягом гарантійного терміну, встановленого договором купівлі-продажу. Для успішності процедури повернення повинен бути збережений товарний вигляд речі, споживчі властивості, касовий або товарний чек, що підтверджує факт покупки.
3
Складіть письмову претензію на повернення товару, її бланк можна скачати в інтернеті. Вкажіть в ній адресу і найменування магазину, в якому була здійснена покупка китайського телефону, дату і час правочину, свої особисті дані. Викладіть суть претензії і сформулюйте ваше чітку вимогу (наприклад, повернення грошей за товар неналежної якості). Поставте число і підпис. Ви можете віддати даний документ продавцеві особисто в руки, або ж відправити його поштою з повідомленням.
4
Якщо на ваші вимоги магазин не відреагував, скаржтеся в більш високі інстанції, такі, як Росспоживнагляд або Товариство захисту прав споживачів. Більш детально з інформацією, необхідною для складання скарги на товар неналежної якості, ви можете ознайомитися на офіційних інтернет-сайтах даних організацій. Складаючи претензію, позов або які-небудь інші документи, перш ніж відправляти їх по електронній пошті, роздрукуйте копію для себе, розпишіться в ній і потім неавтоматичному документ для відправки. Документи без особистого підпису не матимуть юридичної сили.