Як налаштувати телевізор.

За даними соціологічних досліджень середній громадянин проводить перед екраном телевізора 4,7 години щодня. При цьому багато хто навіть не підозрюють, що картинка, яку ми споглядаємо стільки годин кожен день, може бути набагато краще, а настройки телевізора, добре підходять для його демонстрації в магазині, далеко не завжди є оптимальними для квартири або будинку. Хоча сучасний рідкокристалічний або плазмовий телевізор - це справжній шедевр технологій, налаштувати телевізор зовсім нескладно.
  1. Яскравість - це ступінь освітленості темних ділянок картинки. При завищеною яскравості темні ділянки будуть зливатися з чорними, деталізація зображення погіршиться. Щоб правильно налаштувати яскравість, виберіть відео, де у верхній і нижній частинах зображення є чорні смуги - вони стануть еталоном чорного. Знижуйте яскравість доти, поки вони не стануть дійсно чорними. Якщо деталі в темних ділянках зображення загубилися - трохи збільште яскравість.
  2. Контрастність - ступінь деталізації світлих ділянок, або ж сила світіння всієї картинки в цілому. Для її настройки підберіть зображення, де багато білого, наприклад, білий ведмідь на Північному полюсі. Зробіть контрастність максимальною, а потім знижуйте доти, поки деталі не стануть чітко видно.
  3. Насиченість, або кольоровість - задає інтенсивність колірної гами. Занадто насичена картинка не реалістична, до того ж може придбати червонуватий відтінок. При нульовій насиченості зображення буде чорно-білим. Для настройки насиченості знадобиться зображення обличчя людини крупним планом. Збільште насиченість, поки особа не здасться злегка обгорілим на сонці, потім плавно знижуйте до отримання природного відтінку шкіри.

Щоб налаштувати телевізор використовується ще кілька параметрів: Різкість - визначає, наскільки розмиті краю об'єктів на екрані . Для відеофільмів, відтворюваних з дисків, значення може бути встановлено в 0.Оттенок - оптимальне значення цього параметра становить 50% .Зазначимо, що в цілому для зображення високої якості, особливо HD, всі ці установки можуть скоріше погіршити його сприйняття. Їх основне завдання - допомогти зробити зображення поганої якості прийнятним для людського сприйняття.