Як відрегулювати редуктор заднього моста.

Редуктором заднього моста називається гіпоїдні механічний пристрій, де хвостовик, або провідна шестерня, перетинає площину планетарної (веденої) шестерні, утворюючи шляхом кутового перетворення передачу крутного моменту.
Вам знадобиться
  • - міцна нитка;
  • - регулювальні кільця;
  • - динамометрический ключ;
  • - дрібна наждачний папір;.
  • - штангенциркуль.
Інструкція
1
Редуктор підлягає регулюванню у випадку, якщо при швидкості понад 30 км/год чути гул. Причиною збою пристрої можуть бути тривала експлуатація машини у важких умовах, наприклад, постійні перевантаження або їзда з причепом.
2
Почніть ремонт редуктора з його огляду. Для цього почистіть всі деталі щіткою і отмойте їх в гасі. При виявленні яких-небудь дефектів (пошкодження зубів шестерні) обов'язково змініть пошкоджену деталь.
3
Зверніть увагу на межі між вершиною зубів і робочою поверхнею: вони повинні бути гострими. Якщо є заокруглення або забоїни, замініть головну пару. Невеликі дефекти можна усунути дрібною шкіркою, а потім піддати їх поліруванню.
4
При складанні редуктора поставте нову гайку фланця, манжету і распорную втулку. Якщо ви збираєте пристрій у старому картері, зробіть розрахунок зміни розмірів провідної шестерні, її регулювального кільця. Таким чином ви дізнаєтеся різницю у відхиленні товщини між новою і старою шестернями. Ці позначення вказуються відмітками «-» і «+» в сотих частках міліметра на валу ведучої шестірні. Так, якщо на старій шестірні стоїть число «10», а на новій - «-3», то різниця буде 13: 3 - (- 10) = 13. Таким чином, товщина нового регулювального кільця повинна бути менше старого на 0,13 мм.
5
Дрібної шкіркою очистіть під підшипниками посадочні місця до ковзної посадки. Запресуйте в картер зовнішні кільця підшипників. За допомогою спеціального пристосування внутрішнє кільце заднього підшипника встановіть в картер. Далі фланець провідної шестерні і внутрішнє кільце переднього підшипника закрутіть гайкою, використовуючи момент 0,8-1,0 кгс.м
6
За допомогою рівня поставте картер в горизонтальне положення. Для визначення величини зазору між пластиною пристосування і круглим стрижнем, встановленим в ліжко підшипників, використовуйте плоский щуп. Різниця між відхиленням нової шестерні і зазором буде позначати товщину регулювального кільця.
7
Відрізком труби, використовуваним як оправлення, встановіть на вал регулювальне кільце. Вал поставте в картер. Далі встановіть деталі в наступному порядку: розпірна втулка, внутрішнє кільце переднього підшипника, манжета і фланець провідної шестерні. Динамометричним ключем закрутіть гайку до 12 кгс.м.
8
На шийку фланця щільно примотати міцну нитку, приєднавши до неї динамометр. Таким чином ви визначите момент прокручування вала провідної шестірні. З новими підшипниками фланець провертається при зусиллі, 6-9,5 кгс. В іншому випадку дотягніть гайку. Пам'ятайте, що момент затягування не повинен перевищувати 26 кгс.м. У разі якщо при провертанні момент сили перевищує 9,5 кгс, слід розібрати редуктор і замінити распорную втулку.
9
У корпус диференціала з підшипниками поставте картер. На кришці підшипників зафіксуйте болти. Якщо на шестернях півосей ви виявили осьовий люфт, встановіть регулювальні кільця більшої товщини. Напівосьові шестерні повинні бути встановлені щільно, але, в той же час, прокручуватися від руки. Щоб затягнути гайки скористайтеся сталевим ключем товщиною 3 мм.
10
Відрегулюйте попередній натяг підшипників диференціала, а також зазор в головній парі, усунувши зазори в зачепленні і закрутивши гайку веденої шестерні. Для вимірювання відстані між кришками використовуйте штангенциркуль. Закрутіть 2 гайку до упору. Зазор між кришками повинен бути більше на 0,1 мм. При обертанні першої гайки виставте зазор в зачепленні (0,08-0,13 мм). При правильному ремонті буде чути невеликий стукіт зубів.
11
Затягніть обидві гайки, при цьому контролюючи рукою величину зазору в зачепленні. Закручуйте гайки до тих пір, поки відстань між кришками буде не більше 0,2 мм. На 3 обороту поверніть ведену шестерню, промацуючи в зачепленні люфт кожної пари зубів. Встановіть стопорні пластини.