Як відкрити гастроном. скільки коштує відкрити маленький гастроном.

Торгівля продуктами харчування - один з найнадійніших видів бізнесу. Адже навіть у часи економічної кризи людям постійно треба щось їсти і пити. Цілком природно, що багато початківці бізнесмени замислюються: а чи не відкрити продуктовий магазин?
Інструкція
1
У першу чергу ретельно виберіть місце, де буде розташовуватися майбутній гастроном. Пам'ятайте: ваш дохід буде знаходитися в прямій залежності від того, наскільки вдало він розташований. Ідеальний варіант: коли ваш гастроном знаходиться в місці, повз якого проходить багато людей, причому на відстані декількох сотень метрів від нього немає жодного продуктового магазину.
2
Тому оціните наступні фактори: розташовуються поблизу від обраного місця інші торгові точки, чи є поряд підприємства та організації, де працює велика кількість людей (потенційних покупців), де проходять маршрути громадського транспорту і пішоходів. Постарайтеся прикинути, на яку кількість клієнтів на добу ви можете розраховувати, відкривши магазин саме в цьому місці.
3
Якщо недалеко від вашого гастроному є інші продуктові магазини - не впадайте у відчай, ви цілком можете зайняти свою нішу. Для цього подумайте, за рахунок чого можна залучити покупців. Походіть по магазинах ваших конкурентів, вивчіть їх асортимент і ціни, придивіться, чи зручно викладений товар, ввічливі продавці. Постарайтеся, щоб у вас все було краще: асортимент хоч трохи ширше, ціни хоч трохи нижче їм т.д.
4
Ретельно порахуйте необхідні витрати для відкриття гастроному і подумайте, за рахунок чого можна заощадити. Але відразу ж візьміть за строго правило: на якості економити не можна. «Осетрина буває тільки однієї свіжості: перша, вона ж і остання» - ці слова Воланда з "Майстра і Маргарити» повинні бути для вас керівництвом до дії. Незалежно від того, чи будете ви торгувати осетриною.
5
Приділіть особливу увагу вибору постачальників. Заздалегідь обговоріть з ними порядок розгляду претензій, рекламацій, повернення неякісної продукції тощо.
6
Дуже важливий момент - підбір персоналу. Пам'ятайте, що всі ваші зусилля по відкриттю гастроному, підтримці широкого асортименту, можуть піти прахом через нечемних і ледачих продавців або п'яних вантажників. Тому ретельно стежите за трудовою дисципліною і продумайте систему мотивації, щоб персонал був зацікавлений у хорошій, сумлінній роботі. Наприклад, можна виплачувати співробітникам гастроному крім фіксованої зарплати премію у вигляді якогось певного відсотка від доходу.