Як зупинити кров на голові.

Часто травми голови супроводжуються сильною кровотечею. І це дуже небезпечно. В таких випадках важливо зберігати самовладання і вміти надавати першу допомогу.
Вам знадобиться
  • доступ до холодної води, розчин перекису водню, бинт, марля, мазь з антисептиком, мазь з антибіотиком
Інструкція
1
Кров може піти через механічного пошкодження м'яких тканин голови. Найчастіше його отримують при сильному ударі. Причому як об гострі, так і тупі предмети. Ще однією причиною може бути розсічення. Тому постарайтеся попереджати травми. Візьміть в звичку дбати про безпеку і здоров'я.
2
Якщо травма вже сталася, оцініть її масштаб і ступінь загрози для життя. Здорова людина без шкоди для стану може втратити 10-15% від загального обсягу крові. При вазі в 60 кг це близько 500 мл. Але навіть при легкому кровотечі ризикувати не варто.
3
Існує два види допомоги при зупинці крові. Це тимчасовий і остаточний. Другий означає повну зупинку крові, що часто відбувається тільки при втручанні лікарів. Тимчасові ж способи, до приїзду швидкої, доступні кожному.
4
обездвіжьте потерпілого. Якщо кров іде у вас, постарайтеся якомога менше рухатися. Будь-яке навантаження буде призводити до підвищення тиску, а значить, посилювати кровотечу.
5
У міру можливостей очистіть рану, що кровоточить. Видаліть з неї бруд і всі сторонні предмети. Наприклад, осколки скла або камінчики. Робіть це максимально спокійно і акуратно. У разі тяжкої травми голови і глибоких ран нічого самостійно в ній не чіпайте.
6
Промити рану можна під струменем холодної води. Від холоду судини звужуються, що сприятливо для зупинки кровотечі. Якщо це робити незручно, то промокніть рану серветкою, змоченою у воді або в розчині перекесі водню. Ефективне застосування мазей з антибіотиками і мазей з антисептиками. Нахилятися вперед і нахиляти голову вниз при обробці ран не рекомендується.
7
Якщо рана промита і з неї видалено все чужорідне, притисніть до неї шматочок марлі або будь-який інший бавовняної тканини. Злегка натискаючи, потримайте його 2 хвилини. Потім відпустіть і перевірте стан рани. Якщо кровотеча не зупинилася, продовжите тиск. Це може зайняти до 10 хвилин. Після накладіть на рану тугу пов'язку і зверніться до лікаря.
8
Залежно від місця розташування кровотечі на голові або шиї, застосовують метод пальцевого притиснення. Одним або декількома пальцями притисніть сонну артерію до сонного горбку. Сонна артерія знаходиться на шиї.
9
При втраті крові в лобно-скроневих частках, притисніть скроневу артерію до скроневої кістки. Ваші пальці будуть знаходиться перед вухом.
10
Зовнішню челюстную артерію притискають до нижнього краю нижньої щелепи.
11
При необхідності повторюйте промивання холодною водою до зупинки крові. Не забувайте до вже забинтованою рані прикладати лід. Це не тільки звузить судини, а й зменшить больову чутливість.
12
Після первинної зупинки крові на голові обов'язкова консультація лікаря щодо подальшого лікування травми.
Зверніть увагу
Хвилювання підсилюють кровотечі. Тому намагайтеся надавати допомогу в спокійному стані і заспокоюйте потерпілого. Говоріть з ним на абстрактні теми. Або описуйте те, що ви робите, якщо хворий цього просить.
Корисна порада
Раз в три місяці робіть ревізію домашньої аптечки. Перевіряйте наявність в ній медикаментів першої необхідності і їх термін придатності.