Як обшити трубу гіпсокартоном. Яким декоративним матеріалом можна закрити трубу.

В деяких квартирах труби комунікацій прокладені поверх стін, а це аж ніяк не покращує зовнішній вигляд житла. Тому, якщо є можливість, найрозумніше заховати труби під панелі з якого-небудь недорогого і екологічно чистого матеріалу. В якості такого матеріалу цілком підійде гіпсокартон. Крім дешевизни і безпеки, він порівняно легко піддається обробці.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - металевий профіль;
  • - олівець;
  • - схил;
  • - будівельна рулетка;
  • - дюбель;
  • - шурупи;
  • - кутник;
  • - шпаклівка.
Інструкція
1
Перед тим як приступати до виготовлення каркаса для обшивки, зробіть косметичний ремонт самої труби. Обдеремо з неї стару облуплену фарбу і пофарбуйте заново, щоб не поржавіла. Справа в тому, що після встановлення декоративних гипсокартонових панелей доступ до труби буде практично неможливий.
2
Коли свіжопофарбовану труба висохне, можна починати споруда каркаса. Він робиться з металевого профілю, що складається з двох типів елементів: напрямних і стоєчних. Краще, якщо профіль буде оцинкованим, щоб не іржавів. Заздалегідь продумайте, які габаритні розміри будуть у каркаса (треба прагнути, щоб він займав якомога менше місця). За допомогою олівця, виска і будівельної рулетки намітьте контури каркаса.
3
Способи кріплення направляючого металевого профілю найрізноманітніші - за допомогою дюбелів, дерев'яних пробок і шурупів і т.п. Кожен майстер вибирає той спосіб, який йому звичніше і зручніше, а також враховуючи, з якого матеріалу зроблені стіни, до яких кріпиться профіль. Після чого вставте в напрямні профілі стоечні елементи і закріпіть. Ваш каркас готовий.
4
Тепер можна приступати до обшивки каркаса гіпсокартоном. На аркуші гіпсокартону за допомогою будівельної рулетки, кутника і олівця Вичертите контури заготовок-смуг. Виріжте заготовки гострим ножем, їм же проведіть зачистку нерівностей на торцях. Закріпіть смуги за допомогою шурупів. Їх треба вкручувати на таку глибину, щоб головка шурупа трохи занурилася в гіпсокартон. Потім зміцните всі кути профілем-куточком. В результаті у вас вийде дуже акуратна коробка.
5
Шви між смугами гіпсокартону та місця кріплень закладіть яким-небудь підходящим матеріалом, наприклад, будівельної шпаклівкою. Після її висихання гіпсокартон треба ошкурить. Останній крок - пофарбуйте короб або оклейте шпалерами. Ваша труба, що псують вигляд квартири, виявиться в дуже красивою облицюванні!