Як намалювати природу фарбами. Як намалювати пейзаж акрилом.

Робота над пейзажем у кожному випадку індивідуальна. Адже якщо ви малюєте природу з натури, багато залежить від особливостей освітлення, погодних умов і особливостей обраної місцевості. Однак для того, щоб зрозуміти загальні принципи малювання пейзажу фарбами, можна розібрати один приклад, а згодом доповнювати ці базові знання отриманим досвідом.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - кисті;
  • - фарби;
  • - палітра.
Інструкція
1
Подумайте, як краще розташувати аркуш паперу або полотно. Це залежить від завдання художника в кожному конкретному випадку: якщо ви хочете передати масштаб пейзажу, широчінь степу, наприклад, - краще вибрати горизонтальне розташування. Для більш детального малюнка підійде вертикальне. У будь-якому випадку відразу подумки окресліть кордону пейзажу, який ви хочете намалювати, і декількома лініями перенесіть їх на лист. Так ви побачите, наскільки вдало компонуються всі елементи малюнка в обраному форматі.
2
Уточніть начерк. Визначте пропорційне співвідношення всіх предметів. Наприклад, малюючи пейзаж, як на ілюстрації, спочатку потрібно провести лінію, що розділяє підніжжя гір і рівнинну зону нижче. Причому ця лінія повинна знаходитися трохи вище центральної горизонтальної осі аркуша. Потім потрібно створити контури дрібніших об'єктів - окреслити виступ суші, намалювати гірські хребти і крони дерев.
3
Подальша робота з начерком залежить від того, якими фарбами ви плануєте малювати природу. Якщо ви вибрали акварель, олівцем ескіз потрібно послабити за допомогою гумки, інакше лінії будуть помітні під шаром фарби. Це необхідно і в тому випадку, якщо ви малюєте розведеним акрилом або темперою. За умови роботи з гуашшю, густим акрилом та олією ескіз можна не чіпати, він сховається під густим шаром кольору.
4
Визначте, які з ділянок пейзажу будуть пофарбовані в найсвітліші відтінки. Вам буде легше зафарбовувати малюнок, рухаючись від світлих кольорів до темних, поступово посилюючи насиченість кольору. Якщо ви малюєте напівпрозорої фарбою, наприклад аквареллю, білий колір паперу повинен проглядатися на найсвітліших зонах малюнка - так колір буде здаватися більш чистим. На пейзажі з горами це будуть вкриті снігом гори, хмари і відображення гір у воді.
5
Накладаючи фарбу, намагайтеся передати фактуру поверхні, яку малюєте. Наприклад, відображення у воді виглядає розмитим, тому воду варто малювати швидкими широкими заливками і після висихання фарби додати дрібні штрихи ряби. Контури гір більш чіткі, але оскільки вони знаходяться на віддалі, вони ніби приховані за серпанком. Зате на середньому плані можна розглянути дрібні деталі пейзажу. Тут варто малювати крони дерев маленькими мазками, які нагадуватимуть листя.
6
Після нанесення основних колірних плям ретельно прорисуйте всі тіні. Без них малюнок не буде виглядати реалістично. Слідкуйте за напрямком тіні і її відтінком - він залежить від кольору предмета, який тінь відкидає, а також від кольору поверхні, на якій тінь лежить.
7
Під час пленеру вам не обов'язково завершувати малюнок. Ви можете визначити колірну гаму і позначити форму і розмір тіней, а вдома доопрацювати ескіз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZbLrIYMplFE