Що не розпестити дитини.

Плач, крики і постійне «хочу» від примхливої дитини зведуть з розуму кого завгодно. Розпещеність в дитинстві переростає в досить важкий характер і відчуття вседозволеності у дорослому житті. Тому однією з найважливіших установок, в процесі виховання дітей, є усвідомлення батьками необхідності вибудовування «кордонів» для їхніх малюків.
Інструкція
1
Не прагніть поставити дитину в центр життя всієї родини. Зробивши з нього головну цінність, ви ризикуєте прийти до того, що все буде крутитися навколо нього. Не відмовляйтеся від своїх власних справ та інтересів на догоду малюкові. Надлишок турботи і ласки шкідливий точно так само, як і їх недолік. Пояснюйте і показуйте своєму чаду, що іноді потрібно чекати, терпіти і не відволікати батьків.
2
Виробіть єдину позицію у вихованні з усіма родичами, які беруть участь у цьому процесі. Якщо за розлитий компот дитини лає мама, але гладить по голові бабуся, - він просто не зрозуміє, що він зробив щось не так. Неправильні вчинки мають бути чітко окреслені, розмиті поняття тут тільки нашкодять.
3
Навчіть свою дитину розуміти слова «ні» і «не можна». Розвиваючи в ньому почуття вседозволеності, в підсумку ви виростите абсолютно розбещеного підлітка, а пізніше - дорослого егоїста. Чи не потурайте кожному капризу, привчіть його до відмов і заборонам.
4
Заохочуйте хороші вчинки, не забуваючи лаяти за погані. Якщо малюк зробив щось правильне або хороше, обов'язково вкажіть це. Погане ж поведінка стає приводом поговорити з ним і пояснити, що так робити не можна. Ні в якому разі не застосовуйте шльопанці по попі або потиличники. Так ви лише покажете свою слабкість і невміння виховувати свого ж дитини.
5
Давайте йому хоч якусь частку самостійності в тих чи інших справах. Батьки не повинні постійно бути поруч, стежити за кожним кроком і вказувати на те, що потрібно і можна зараз зробити. Дозволяйте малюкові самостійно грати, прибирати іграшки, вибирати одяг та інші дрібниці, які дозволять йому навчитися не залежати від вас.
6
Чи не заохочуйте кожен правильний крок подарунками. Подібна практика до добра не доведе. Правильна поведінка має стати нормою, а не винятком, за який можна отримати нову іграшку. Хорошу поведінку оцінюється словами і ласкою з боку батьків, а не матеріальними благами.
7
Не дозволяйте маніпулювати вами за допомогою плачу. Дитина завжди знає, як натиснути на батька. І перший спосіб для нього - закотити істерику, і в результаті отримати своє. Звичайно, боляче бачити його обличчя в сльозах, але доведеться потерпіти. Нехай малюк зрозуміє, що плач не дасть ніякого результату. З часом ця практика залишиться в минулому.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що надлишок осуду або заохочень має однаково погані наслідки. Дитина просто перестане реагувати на них. Тому не прагніть хвалити або лаяти кожен крок ваших дітей.
Корисна порада
У прагненні не розпещені дітей, деякі батьки перегинають палицю. Якщо ви навмисно намагаєтеся не брати їх на руки, не проводити разом дуже багато часу і обмежувати практично у всьому, це призведе до плачевних наслідків. Ви виростите невпевнених і замкнутих людей, які будуть страждати від цього все своє життя.