Як потрібно годувати собаку і чим.

У собаки, як і у людини, неправильне харчування може стати причиною виникнення різних захворювань. Типового режиму годування не існує, оскільки кожна тварина має свої смаки й уподобання. Однак треба враховувати, що собака, незважаючи на своє тривале і успішне одомашнення, насамперед хижак, і майже половину всього раціону має становити м'ясо.
Інструкція
1
Раціон собаки, здебільшого, складається з продуктів, що не вимагають термічної обробки. 45-50%, залежно від породи собаки, повинно складати сире м'ясо. В основному нежирна яловичина. Допускається використання баранини, конини, м'яса птиці та субпродуктів, останнє, проте, строго індивідуально, залежно від реакції травного тракту тварини. Свинину і курячі ніжки давати не можна.
2
Субпродукти повинні бути присутніми в раціоні. Однак печінку і легке не рекомендується давати часто, оскільки не всі собаки їх добре переносять. Особливе місце займає неочищений яловичий рубець. Почніть вводити в раціон тварини м'ясо саме з нього. При появі непереносимості на який-небудь продукт, що може виражатися появою діареї або блювоти, виключіть його з харчування. Все м'ясо попередньо проморожує.
3
2-3 рази на тиждень давайте собаці попередньо проморожену морську рибу. Вона повинна бути нежирної і некостлявой. Не можна давати свіжу річкову або ставкову рибу.
4
З кисломолочних продуктів оптимальним для годування собак є сир жирністю 5-9%, кефір і простокваша з невеликим терміном зберігання жирністю близько 3,5%. Не давайте ряжанку і солодкі йогурти.
5
Більшість овочів можуть бути використані в раціоні собаки. Корисно давати петрушку, кріп, листя салату. Зелень та овочі завжди даються в сирими, попередньо дрібно нарізаними або натертими. Небажано використання картоплі і екзотичних фруктів. Овочі можна давати окремо або разом з м'ясом, а от з кисломолочними продуктами небажано.
6
2-3 рази на тиждень в молочне годування додавайте сирі яйця. Як джерело клітковини бажано використовувати висівки. Їх також найкраще давати з кисломолочними продуктами. Овочі та висівки лише добавка до основного білковогораціону.
7
Сирі кістки - важливе джерело фосфору і кальцію. Собакам можна давати епіфізи - кінці кісток. Варити їх не треба. Варені кістки погано перетравлюються і можуть стати причиною непрохідності кишечника.
8
Хліб, макарони, крупи - легкозасвоювані вуглеводи і для постійного живлення собак непридатні. Не змішуйте різні види харчування. Якщо ви віддаєте перевагу природні корми, то не додавайте сухі і навпаки.
9
Денний обсяг споживаної собакою їжі повинен становити до 6 місячного віку 6-7% від маси тіла, після - 3-3,5%. Весь раціон ділиться приблизно навпіл між м'ясними і кисломолочними продуктами. Рослинна їжа - 15-20% від м'ясного раціону.