Як обрізати коту кігті.

Часто перед власниками домашніх кішок постає питання: чи треба стригти вихованцеві кігті? Багато хто не хоче робити це з остраху заподіяти кішці біль. І взагалі, в природі адже кігті тваринам ніхто не стриже. Так, диким кішкам це не потрібно. Кігті у них сточуються самі, природним шляхом. А от якщо говорити про домашніх, така процедура їм необхідна.
Вам знадобиться
  • - когтерезка або триммер;
  • - тонік;
  • - перекис водню;
  • - чиста тканина;
  • - тальк.
Інструкція
1
Домашні кішки малоактивні, рідко бувають на вулиці. Це призводить до того, що їх кігті НЕ сточуються, стають занадто довгими і навіть можуть закрутитися і встромити в подушечку пальця.
2
Кігті кішкам не обрізають «під корінь». Вони мають чутливу зону з нервовими закінченнями і кровоносними судинами. Якщо у вашого вихованця світлі кігті, ви легко її помітите. Вона має рожевий колір. Обрізати кіготь слід відступивши від неї на 2 мм. Інакше ви заподієте кішці біль. Можливо, відкриється кровотеча.
3
Для стрижки кігтів застосовується спеціальні інструменти - когтерезка або триммер типу гільйотини. Використовувати для цієї мети свої щипчики для нігтів не варто. До того ж, вони можуть зісковзнути і поранити лапу вашого вихованця. А неправильно обстрижений кіготь може расслоиться. Знадобиться також тонік, щоб протерти їх перед стрижкою.
4
Кішки не дуже люблять процедуру стрижки. Найкраще привчати їх до неї з раннього віку. Посадіть тварина на коліна спиною до себе так, щоб вам було зручно. Притримуйте ліктем. Протріть кожен коготок тоніком. Тримаючи кішку за лапу, злегка натисніть зверху на суглоб своїм великим пальцем, щоб здався кіготь.
5
Подивіться його на просвіт, щоб визначити, де закінчується кровоносну судину. Якщо кігті у кішки темні, і розглянути що-небудь важко, то краще обріжте зовсім небагато, щоб не пошкодити чутливу зону. Стригти потрібно зверху вниз. Інструмент повинен розташовуватися перпендикулярно кігтю, щоб той не расслоился.
6
Після стрижки підрівняйте кігтики пилочкою для нігтів і обробіть перекисом водню. Пригостите вашу вихованку якимось небуть ласощами. Якщо ви все ж зачепили посудину, і почалася кровотеча, прикладіть чисту тканину, а потім посипте тальком. Стрижка пазурів повинна стати процедурою регулярній, але не занадто частої - 1 разу на 2 тижні цілком достатньо.
Папуга - яскрава, голосиста птах. Непогано приживається в домашніх умовах і може стати для вас вірним другом. Правда, щоб заслужити його довіру, доведеться неабияк потрудитися. Папуги, як, втім, і багато інших домашні вихованці, мають свої особливості, з якими людина зобов'язана рахуватися.
Вам знадобиться
  • - когтерезка або щипчики для нігтів.
Інструкція
1
У що живуть у неволі папуг часом відбувається надмірне відростання кігтів. Вони заважають, можуть звиватися в кільце або навіть в спіраль. Це становить небезпеку для птиці. Відросло кіготь може травмувати ногу папуги. Зачепившись за що-небудь, птах може його вирвати. А деколи надмірно відросло кіготь навіть може стати причиною загибелі папугу, якщо заплутавшись, він не зможе звільнитися сам, або йому вчасно не допоможе чоловік.
2
За життя в природних умовах кігті папуги сточуються самі. Можливо, що встановлені в клітці присади мають малий діаметр. При цьому папуга не охоплює їх кігтями. Вони звисають вниз і тому не сточуються самостійно. Досить часто клітини бувають укомплектовані гладкими пластиковими конструкціями. Замініть їх декількома дерев'яними шорсткими жердочками різного діаметру, але не менше 15 мм. Найкращі присади виходять з гілок яблуні, платана, бузини. Клітка повинна бути досить вільною, щоб птах мала можливість рухатися. Тоді кігті папуги будуть сточуватися природним чином.
3
Якщо необхідність стрижки всеж виникла, не варто хвилюватися, цю процедуру ви з успіхом можете виконати самі. Придбайте спеціальну когтерезка або щипчики для нігтів. Візьміть папужки в кулак. Якщо він виривається, почекайте трохи, хай заспокоїться. Кігтики птиці повинні знаходитися у вас між вказівним і середнім пальцями. Великої папуги можна накрити рушником, а процедуру проводити удвох - один тримає, інший стриже. Спочатку розгляньте кіготь напросвет. У ньому добре помітний кровоносну судину. Відступите кілька міліметрів від його кінця і острижися.
4
Якщо ви все ж зачепили кровоносну судину, прикладіть до ранки кристалик марганцівки. Тримайте до тих пір, поки кров не зупиниться. Стригти кігті молодим папужкам не слід.