Чому не буде в боргах.

Боргова яма може затягувати вас все більше і більше. Якщо ви не хочете потрапити в ситуацію, коли за величезною кількістю позик і кредитів не видно просвіту, навчитеся правильно розподіляти особисті фінанси і швидко позбавлятися від боргів.
Інструкція
1
Платіть кожен місяць більше, ніж становить мінімальний платіж, якщо у вас узятий кредит у банку. Завдяки тому, що ви будете вносити суму, яка хоча б трохи перевищує обов'язкову, вам вдасться поступово впоратися з кредитом. В іншому випадку ви віддасте фінансовій установі чимало коштів з власної кишені. Будьте розумнішими, і не попадайтеся на його вудку. Погашайте борг, а не тільки відсотки за користування позикою.
2
Правильно розставте пріоритети, якщо у вас кілька кредитів. Спочатку потрібно позбутися тих, відсотки за якими вище. Логічно розсудивши, ви напевно погодитеся, що при такому варіанті ваші втрати будуть мінімальні. Тому уважно вивчіть інформацію по кожній позиці і визначте черговість погашення кредитів.
3
Реально оцінюйте свої можливості. Якщо ви, прагнучи скоріше розрахуватися з кредиторами, майже весь свій заробіток будете віддавати їм, вам елементарно нема на що буде жити. Будьте мудрішими, зрозумійте, що моментально змінити свій спосіб життя нереально. На це потрібен час. Спокійно подумайте, де ви можете заощадити, а в чому відмовляти собі не варто.
4
Не використовуйте свої заощадження для погашення боргів. Відкладені кошти можуть вам стати в нагоді. Якщо ж ви відчуєте в них потребу, коли накопичення вже будуть витрачені на внески по кредиту, то вам знову доведеться позичати гроші. Так, швидко впоравшись з однією проблемою, ви знову почнете жити в борг. Якщо ви не відкладаєте хоча б десяту частину свого доходу, почніть це робити, нехай навіть за рахунок збільшення терміну погашення боргів. Недоторканний запас на крайній випадок повинен бути обов'язково.
5
Утримайтеся від великих покупок до повного знищення всіх боргів. Винятком можуть бути предмети першої необхідності. Однак, на купівлю предметів розкоші і дорогий відпустку тимчасово накладіть мораторій. Повірте, насолода життєвими благами, без тяжкості грошових зобов'язань, буде найбільш повним.
Якщо ви опинилися в лякаючою близькості від боргової ями, кредитори надзвонюють кожен день, головне - не панікувати. З будь-якими боргами можна розплатитися.
Інструкція
1
Складіть фінансовий план на кілька місяців. Ви повинні чітко уявляти суму доходів і витрат. Подумайте, на чому можете заощадити, від чого відмовитися на якийсь час. Позбавтеся від шкідливих звичок. На сигарети, алкоголь, шкідливі солодощі та гамбургери йде досить багато грошей. Вивільнені суми використовуйте на покриття боргів.
2
Знайдіть додаткові джерела доходу. Якщо чудово знаєте англійську, займіться репетиторством. Якщо добре в'яжете, робіть речі на продаж. Улаштуйтеся на другу роботу. Так, трудитися треба багато, зате і розквитатися з боргом зможете швидше.
3
Подумайте, що вам не потрібно з речей. Якщо толком не дивіться телевізор, продайте його. У гаражі порошиться велосипед, на якому прокотилися пару раз і закинули? Виставте його на продаж. Як не буде боргів і фінансових проблем, зможете купити все, що захочете. А поки першочергове завдання - вибратися з боргової ями.
4
Якщо заборгували банку, платите більше встановленого мінімального платежу по кредиту. Визначте суму, яку ви здатні віддавати понад призначеної і платите її незважаючи на обставини. Ні весілля кращої подруги, ні відсутність нової шуби - не причини заплатити менше. Чим більше буде внесок по кредиту, тим менше в підсумку буде переплата і ви швидше позбавитеся від заборгованості. Однак обов'язково з'ясуйте, чи немає у банку штрафних санкцій за дострокове погашення кредиту.
5
Якщо кредитів декілька, оплачуйте в першу чергу той, за яким повинні заплатити найбільше відсотків. Закривайте його якомога раніше. Тоді витрати з обслуговування кредиту скоротяться, і ви заощадите кошти для погашення решти боргів. Тільки не забувайте платити хоча б мінімальні внески по решті кредитах. Адже пеню за прострочений платіж банки ще не скасовували.