Як не проспати вранці.

Людина витрачає на сон величезну кількість часу. І це цілком зрозуміло, адже саме відпочиваючи, він відновлює свої сили і готується до нового дня. На жаль, не завжди потреби організму збігаються з робочим графіком. Але все ж необхідність змушує вставати вчасно.
Інструкція
1
Лягайте раніше спати. Дійсно, що може бути розумніше? Якщо ви не висипаєтеся, дозвольте організму спати стільки, скільки йому треба. Однак щоб дізнатися, яке конкретно кількість годин вам необхідно для сну, слід провести експеримент. Щодня лягайте на 15 хвилин раніше, ніж вчора, а вранці робіть позначки щодо свого самопочуття. Як тільки ви визначите час, у який вам слід лягати, проблема буде вирішена. Головне, дотримуватися встановленого графіка.
2
Провітрюйте спальню. Ви краще виспіться, а відповідно, і вчасно прокинетеся, якщо ваш організм під час сну буде отримувати достатню кількість кисню. За 10-15 хвилин до того, як лягти в ліжко, провітріть приміщення. Це дозволить вам, по-перше, швидше заснути, а по-друге, простіше прокинутися.
3
Заведіть відразу кілька будильників. Найчастіше спляча людина просто відключає будильник і благополучно насолоджується сновидіннями замість того, щоб збиратися на улюблену роботу. Щоб уникнути такого розвитку подій, поставте відразу кілька будильників. Заведіть їх з різницею в 5-10 хвилин. Розставте по різних місцях. Ідеальним буде варіант розміщення останнього будильника у ванній. Ви зможете відразу вмитися, щоб швидше прогнати залишки сну, а разом з ним і бажання повернутися в затишну постіль. Обов'язково враховуйте гучність будильників, в іншому випадку ви можете їх не почути, і всі ваші зусилля будуть марними.
4
Поставте улюблену музику замість стандартної мелодії будильника. Погодьтеся, що прокидатися під пісню, яка вам подобається, значно приємніше, ніж під противний писк. Однак тут слід віддати перевагу бадьорим, ритмічним мелодіям, інакше ви можете заснути ще міцніше.
5
Попросіть знайомих подзвонити вам вранці. Вам доведеться відповісти на дзвінок, і тоді, хочете ви того чи ні, сон пропаде сам собою. Бажано доручити цю справу людині з почуттям гумору, який зможе швидко вас розбуркати.
Однією з найбільш поширених причин млявості і дратівливості вранці є неякісний нічний сон. Затяжний відхід до сну і часті нічні пробудження здатні не тільки зіпсувати вам настрій, але і стати джерелом серйозних проблем зі здоров'ям. Приступати до вирішення цієї проблеми слід якнайскоріше.
Інструкція
1
Запорукою міцного і тривалого сну є достатня навантаження протягом дня. Постарайтеся чергувати фізичну і розумову працю, це забезпечить вашому тілу і голові необхідний рівень зайнятості, і не дозволить організму перевтомитися. Якщо є можливість, трохи прогуляйтеся перед сном на свіжому повітрі. Під час вечірньої прогулянки уникайте жвавих і галасливих вулиць, краще побродите по парку.
2
Лягайте спати і прокидайтеся щодня приблизно в один і той же час. Це дозволить вам встановити власний біологічний ритм, якому буде підкорятися організм. Чи не валятися в ліжку у вихідні та свята, намагайтеся дотримуватися виробленого графіка.
3
Ваше спальне місце має бути максимально комфортним і розташовує до сну. Проводите в спальні регулярне вологе прибирання і провітрювання. Оптимальна температура повітря в спальному приміщенні становить 18-20 градусів. Слідкуйте за тим, щоб вона не виходила за рамки цього показника. Не перетворюйте ліжко в робочий кабінет і місце для переговорів. У спальні не слід дивитися телевізор, працювати на комп'ютері, вести бурхливі ділові суперечки. Всі ці справи можуть надовго вивести вас з душевної рівноваги і негативно позначаться на якості сну.
4
Щоб уникнути частих позивів в туалет в нічний час, за дві години до сну обмежте споживання рясної жирної їжі і рідини. Впоратися з натовпу почуттям голоду можна за допомогою легкого перекусу. З'їжте фруктовий йогурт або банан (він досить поживний і володіє легким снодійним ефектом).
5
Нічні пробудження найчастіше пов'язані із зовнішніми подразниками. Якщо ви чуйно реагуєте на вуличні шуми, використовуйте беруші. Пов'язка на очі захистить вас від небажаних світлових коливань. Багатьох змушує прокидатися монотонне цокання годинника. Щоб уникнути цього, не ставте у спальні механічний будильник.