Як швидко отримати квартиру.

На безкоштовне отримання квартири, тим більше прискорене, можуть розраховувати лише деякі категорії громадян. Повний їх список позначений в Житловому кодексі РФ.
Вам знадобиться
  • - документ, що засвідчує особу;
  • - документи, що підтверджують право на отримання житлової площі;
  • - заяву про взяття на облік, завірене всім членами сім'ї;
  • - свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу;
  • - документи, що підтверджують відсутність у заявника та членів його сім'ї іншого житла.
Інструкція
1
Якщо ви потрапляєте під яку-небудь із зазначених категорій, можете починати збір документів для постановки в чергу на отримання житла. Зверніть увагу: існує декілька умов для постановки на облік. Одне з них - брак достатньої кількості квадратних метрів на кожного члена сім'ї. Однак після внесення поправок в ЖК з'явилося ще одна умова - доказ того, що заявники є незаможними і не володіють необхідними засобами для самостійної покупки житла.
2
Розраховувати на прискорене отримання квартири можуть тільки ті мешканці, будинки яких вже не підлягають ремонту, знаходяться в аварійному стані і є абсолютно непридатними для проживання. При цьому заявник повинен мати низький дохід і лише не надто дороге майно. В іншому випадку в постановці на чергу може бути відмовлено.
3
Держава також надає житло дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків. Вони можуть претендувати на швидке отримання квартири. Є і ще одна категорія громадян, яка має право стати в чергу на отримання безкоштовного житла: до неї ставляться люди, що живуть на одній площі з особами, що представляють небезпеку для життя і здоров'я інших громадян (тобто з хронічно хворими).
Зверніть увагу
Як тільки ви переконаєтеся, що потрапляєте під вказану в Кодексі категорію, починайте готувати документи. Зазначений в даному випадку перелік не є абсолютним і повним. В житлової комісії районної управи від вас можуть зажадати додаткові папери (довідки про що-небудь). У кожній конкретній ситуації вони можуть варіюватися.
Корисна порада
Якщо ви стоїте в черзі на отримання житла, знайте, що держава також може надати вам і деякі соціальні програми по самостійного набуття житла, але вже за допомогою муніципальної влади. Претенденти мають право розраховувати на надання тривалої розстрочки, соціальну іпотеку і субсидування покупки квартири державою.