Як вилікувати діабет у дитини.

Цукровий діабет першого типу в більшості випадків діагностується у віці від 1 року до 6-7 років. Захворювання виникає при зниженні або припинення вироблення інсуліну. Сьогодні вилікувати це захворювання повністю неможливо, лікування полягає в компенсації його проявів ін'єкціями інсуліну, дотриманні дієти і посильних фізичних навантаженнях.
Інструкція
1
Чим раніше у дитини виявляється інсулінозалежний цукровий діабет і призначається лікування, тим краще результати. Лікування цієї форми хвороби спрямоване на зменшення наявних симптомів. Основними завданнями є компенсація вуглеводного обміну, нормалізація маси тіла, профілактика і лікування ускладнень і навчання дитини.
2
Компенсація вуглеводного обміну досягається инсулинотерапией та дотриманням дієти. Дієта при діабеті є необхідною, життєво важливою частиною лікування. Її порушення може призвести до гіпо- або гипергликемической комі і навіть до смерті хворого. Збалансуйте раціон дитини за білками, жирами, калорійності. Обмежте легкозасвоювані вуглеводи - вироби з білого борошна, картопля, манну кашу, макаронні вироби. У раціоні щодня мають бути натуральні овочі та фрукти. Виключіть жирні, гострі, солоні соуси і солодкі підливи. Хворого на цукровий діабет дитину потрібно годувати 6 разів за день або навіть частіше. Для успішності дієтотерапії заведіть щоденник харчування, вносите в нього записи про всю їжу, з'їденої протягом дня дитиною, розраховуйте кількість хлібних одиниць. Ведення такого харчового щоденника допомагає виявити причину епізодів гіпоглікемії або гіперглікемії, сприяє навчанню пацієнта і допомагає лікареві підібрати правильну дозу цукрознижувальних препаратів та інсулінів.
3
Лікування інсуліном необхідно для компенсації вуглеводного обміну, запобігання гіпер- і гіпоглікемії і профілактики ускладнень цукрового діабету. Практично всі діти, які страждають на цукровий діабет, отримують інсулін. Підбір його виду та дози повинен здійснювати лікар-ендокринолог при постійному контролі рівня цукру. Завдяки появі препаратів інсуліну тривалої дії, може бути достатньо однієї ін'єкції в день. Таблетки від діабету, такі, як «Манініл», «Гліпізид», досить ефективні у дорослих хворих, проте дуже рідко допомагають дітям. Ними користуються тільки при легких формах або призначають як допоміжний засіб. Правильно підібрана терапія препаратами інсуліну значно полегшує перебіг хвороби і дозволяє дітям вести повноцінний спосіб життя.
4
Фізичні навантаження - це теж необхідна частина лікування діабету у дітей. Вони оптимізують масу тіла, посилюють здатність засвоювати цукор і підтримувати нормальний його рівень. Внаслідок цього, доза інсуліну може бути знижена. При діабеті 1-го типу рівень цукру в крові дуже нестійкий. Батькам потрібно грамотно планувати інтенсивність і час занять. Сам дитина не в силах оцінити свій стан під час занять спортом або просто рухливих ігор. Тому контроль дорослих при фізичних навантаженнях необхідний. Діти та підлітки, які страждають на діабет, при дотриманні всіх рекомендацій лікаря, добре розвиваються і фізично, і психічно.