Як викласти доріжки на дачі. Як зробити доріжки на дачі.

Доріжки на дачі виконують як утилітарні функції, так і естетичні. За ним зручно проходити в дощову погоду, коли кругом сльота і бруд. Вони надають доглянутий і завершений вигляд всієї навколишньої території. Доріжки на дачі можуть бути абсолютно різними - все залежить від ваших особистих переваг і матеріальних можливостей. Але в будь-якому випадку, щоб вони служили довго, слід відповідально поставитися до їх укладанні.
Вам знадобиться
 • -клінья;
 • -шнурка;
 • -бордюрний камінь;
 • -брускі;
 • -великий гравій;
 • -пісок;
 • -мазут або асфальт.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, з якою метою ви збираєтеся робити доріжки, чи будуть вони піддаватися значним навантаженням. Якщо для вас важлива міцність доріжок, то найоптимальнішим варіантом буде бетонування з арматурної сіткою, асфальтування або укладання товстої бетонної плитки. Якщо ж ваша мета - краса і гармонія на ділянці, то для її будівництва підійдуть цегла, декоративна плитка, поперечні спили стовбурів дерев і т.д. Кожному виду покриття відповідає своя основа.
2
Після того як ви вирішили з чого будете доріжка, зробіть її розмітку на території у напрямку і розмірами. Для цього можна по контурах майбутньої доріжки вбити невеликі клини і протягнути через них шнурку.
3
Сгладьте нерівності і по розмітками зніміть шар грунту на потрібну глибину. Вона залежить від рельєфу місцевості і товщини підстави, яке ви плануєте зробити. Зазвичай риють траншею на глибину багнета лопати.
4
Якщо ви збираєтеся краю доріжки оформити бордюрами, то можете ставити їх уже на цьому етапі. Готові бетонні плити встановіть по краях траншеї, зафіксувавши їх з тильного боку (з боку грунту) цементним розчином. Якщо ви будете виливати бордюри самостійно, то цю роботу можна відкласти на потім, коли ви вже зробите саму доріжку.
5
При установці бордюрів або, якщо їх не буде, при оформленні краю розрахуйте невеликий ухил, щоб згодом вода могла вільно стікати з доріжки. Для цього одна сторона бордюрів або дощок опалубки повинна бути встановлена за рівнем трохи вище іншої. Якщо доріжка широка, то її можна робити без ухилу на одну сторону, але трохи вище в центрі.
6
По краю траншеї встановіть опалубку з дощок і не забудьте зробити розпірки з поперечних брусків через кожні півтора метра.
7
На дно поглиблення укладіть щебінку, крупний гравій, бита цегла, шлак або будівельне сміття шаром не менше 10 см. Цю засипку рясно полийте водою і ретельно утрамбуйте. Підливати воду і утрамбовувати, можливо, доведеться не один раз. Щоб визначити якість підстави, візьміть шматок щебінки, покладіть її на утрамбований ділянку і наступите. Якщо цей шматок буде вдавлюватися в основу, трамбують ще.
8
Насипте зверху більш дрібний матеріал (наприклад, гранвідсів) шаром 5-7 мм і знову все добре утрамбуйте. Потім насипте ще 2-5 см піску. Після цього можна укладати саме покриття - плитку, бетон, червона цегла та ін.
9
Плитку і цегла постарайтеся укладати якомога щільніше один до одного, а якщо ви хочете залишити щілини для проростання декоративної трави, заповнюйте їх піском і поливайте його водою.
10
Якщо ви укладаєте доріжку з асфальту, то на основу насипте гранвідсів, залитий асфальтом і в теплому вигляді його розрівняйте і утрамбуйте. А потім укладіть завершальний шар асфальту товщиною 30 мм.
11
Перед укладанням доріжки з дерев'яних брусків, кожен брусок просочіть мазутом або асфальтом. Укладати їх потрібно на підкладку з піску. Готове покриття засипте піском і добре полийте водою, щоб пісок щільно закрив усі щілини.
Доріжки на ділянці можна вимостити різними способами, наприклад купленої плиткою, виготовленої самостійно або затоку бетон в фігурної опалубці. Всі варіанти мають свої переваги і недоліки.
Вам знадобиться
 • -щебінь
 • -гравій
 • -речной пісок
 • -цемент
 • -тес або розбірна опалубка
 • -форми для лиття
 • -ємність для змішування розчину
Інструкція
1
Купівельна плитка встановлюється швидко, має різний орнамент і колір, але коштує недешево. Плитка, виготовлена самостійно виходить дуже міцною, форму і розмір можна робити на власний розсуд, при додаванні колера виходять різноманітні кольори, але процес виготовлення вимагає часу. Заливка доріжок за допомогою бетону є також затребуваним варіантом. Опалубка встановлюється фігурна, форма робиться на власний розсуд. Можна скористатися одним з варіантів для виготовлення доріжок .
2
Для самостійного виготовлення плитки потрібно виготовити форми для лиття. Ніяких особливих дорогих інструментів мати немає необхідності. Розчин змішується в будь-якій зручній ємності за допомогою багнетною лопати. При заливці в форми досить просто добре його утрамбувати.
3
Співвідношення розчину має складатися з 1 частини цементу, 3 частин піску і 3 частин дрібного щебеню. Як уже писалося вище, можна додати колер для бетону. Через дві доби після заливки плитка забирається з форми, і форма заповнюється новим розчином.
4
Таким методом можна виготовити достатню кількість недорогий плитки для доріжок . Встановлювати її слід на підготовлену поверхню.
5
Для підготовки поверхні забирається весь дерен. Місце установки відсипається гравієм і піском і ретельно трамбується. Зверху потрібно насипати товстий шар піску і на нього встановлювати плитку. Таким же методом встановлюється покупна плитка.
6
Для виготовлення монолітної плитки встановлюється опалубка з тесу або металева розбірна. Розчин виготовляється зазначеним вище способом. Після застигання розчину, через 2 тижні опалубка знімається.